İsmi Azam Duası Ve Faziletleri Hakkında Bilmediğiniz Tüm Cevaplar Burada

İsmi Azam Duası Ve Faziletleri Hakkında Bilmediğiniz Tüm Cevaplar Burada

İsmi Azam Duası Ve Faziletleri Hakkında Bilmediğiniz Tüm Cevaplar Burada

İsmi Azam, Allah’ın en yüce ismidir. Bu açıdan Allah’ın en yüce ismi ile O’na dua etmek son derece faziletli bir dua türü olacaktır. Bu duayı eden Müslümanın Allah’ın izni ile sıkıntılarından kurtulacağı, dertlerinden kurtulacağı ve bunun yanında da şifa bulacağı ya da borçları varsa borçlarından kurtulacağı söylenir. Ayrıca bu dua için son derece büyük sevabın da söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu duayı sürekli ve istikrarlı bir şekilde okuyarak ve Allah rızası için ibadet ederek ve hayata bu duayı uygulayarak çok büyük sevaplar kazanabilirsiniz. Bu sayede de Allah’ın rızasını alabilir ve O’nun izni ile daha huzurlu bir hayata sahip olabilirsiniz.

Esmaül Hüsna Faziletleri

Allah’ın tüm İsmi Şeriflerini zikir etmenin ve bu isimleri hatırlayarak daha çok ibadet etmenin de aynı şekilde çok büyük bir fazilete sahip olduğunu söyleyebiliriz. İsmi Azam duasının fazileti ve Esma ül Hüsna zikirlerinin fazileti, çok büyük olarak bilinmektedir. Bu zikir ve duayı edenler, çok hayırlı işler eylemiş olacaklardır. İsmi azam duası faziletleri için özellikle sıkıntılardan, Allah’ın merhameti ile kurtulabileceğinizi söyleyebiliriz.

ismi azam duası arapça sözleri

Esmaül Hüsna

Allah’ın tüm isimlerini öğrenebilir ve bu sayede sürekli olarak zikir ederek bu İsmi Şerif’lerin yüzü suyu hürmetine sorunlarınızdan ve dertlerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu isimlerin zikir edilmesi imanı da artırır ve daha çok ibadet etmenizi sağlayabilir.

İSMİ AZAM FAZİLETİ

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir