İsmi Azam Duasının Arapça Sözleri ve Merak Edilen Metni

İsmi Azam Duasının Arapça Sözleri ve Merak Edilen Metni

İsmi Azam Duasının Arapça Sözleri ve Merak Edilen Metni

Duayı eden kişinin her zaman içinden gelmesi gerekiyor çünkü dualar kalp ile edilir ağız ile değil. Ama tabi ki de duanızı ederken Arapça sözlerinin de önemli bir yere sahip olduğunu unutmamanız gerekiyor. Dua ederken kendinizi rahat hissetmeniz ve hazır hissetmeniz de bir o kadar önemli bir konudur. Çünkü dua ettikten sonra bir rahatlama gelecek ve mutlu olacaksınız. Bu mutluluğun tarifi ise ne yazık ki hiçbir yerde yok. Bu aşamada yapmanız gereken kendiniz için en iyisini istemek ve en doğru duayı seçmek. İsmi Azam duasının Arapça sözleri her yerde bulunuyor ve bu nedenle de bu duayı etmek istediğinizde hiçbir şekilde zorlanmayacağınızı da biliyorsunuz.

İsmi Azam Duasının Arapça Metni

Arapça üzerinden okumak ve anlamak oldukça zor ama Latin harfleri ile okunuşunun yazılmış olduğu ve Türkçe mealinin olduğu metinlere bakmanız çok daha mantıklı oluyor. Eğer ki dua ederken her zaman ne istediğinizi tam olarak biliyorsanız sıkıntı çıkmıyor. Bu duanın en büyük ve en önemli dua olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız.

İsmi Azam Duası Anlamı

Bu duayı neden okuyorsunuz biliyor musunuz? Çünkü Allah her şeye yardım eder, Allah her zaman kendisi için çabalayan kullarının yanında olur. O en güçlüdür ve bu gücü kullarının mutluluğu için sarf etmekten de hiçbir şekilde çekinmez.

ismi azam duası arapça metni sözleri ismi azam duası arapça sözleri

Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 4 sene önce

    Allah razi olsun? rahatlatiyor gercekten ?

  2. Arapca Turkçe transkripsyon hatali.
    Ikiside ayri dualar. Arapçasi Ismi Azam Duasi. Ilki nedir bilemedim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir