Dini Konular

İsmi Azam Duasının Türkçe Anlamı Sözleri Ve Okunuşu

İsmi Azam duasının Türkçe anlamı, Allah’tan başka ilah yoktur, diye başlamaktadır. O’ndan başka Celil ve Cabbar yoktur, diye de devam etmektedir. Bu yönden de söz konusu duanın son derece faziletli olduğunu söyleyebiliriz. Bu duayı, hayırlı bir dilek ile birlikte ettiğiniz zaman Allah’ın izni ve takdiri ile dileğinize kavuşursunuz. Ayrıca şifa isteyene, başarı isteyene ve rızık isteyene ya da bunun gibi daha birçok şey isteyene söz konusu dua ile Allah’ın nasip ettiğini söyleyebiliriz. Yani tüm dualar içinde en büyük fazilete sahip olan dualardan biri olarak bu duayı etmek, son derece hayırlı bir iştir.

İsmi Azam Duasının Fazileti

Söz konusu dua için, faziletin en yüksek olduğu dualardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu duayı Allah’ın rızasını alabilmek ve dualarınızın da kabul olabilmesi için okuyabilirsiniz. Ayrıca bu duayı okurken de namazlarınızı ve diğer ibadetlerinizi de aksatmamanız gerektiğini ve sürekli olarak da tövbe ve zikir etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu dua kapsamında şükrün de çok büyük bir önem taşıdığı bilgisini verebiliriz.

İsmi Azam Duası ve Anlamı

Bu duanın anlamı, çok büyük dersler ve öğretiler vermektedir. Yani bu duayı okuyarak ve meali ile birlikte de dua ederek çok önemli dersler alabilir ve bu sayede de Allah’ın rızasını alarak huzura kavuşabilir ve daha çok ibadet edebilirsiniz.

ismi azam duasının fazileti nedir

ismi azam duası türkçe anlamı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı