Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider?

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider?

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider?

Ispanak ile yapılacak yemek çeşidi o kadar boldur ki saymakla bitmez. İster salatasını, ister kıymalı börek, kızartmasını, kavurmasını ağız tadınıza göre hangisi daha yatkınsa pişirip servis edebilirsiniz. Sürekli tüketilmesi besin değeri bakımından oldukça yararlıdır. Ispanak kavurması hemen piştiği için üzerine genelde yoğurt dökülerek yenen faydalı öğündür.

Ispanak kavurmasının yanına aperatifler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, makarna, bulgur pilavı yapabilirsiniz. İsterseniz daha ayrıntılı şekilde anlatalım.

Makarna

Kaynayan suyun içinde ki makarnaları süzerek dilerseniz üzerine baharat ilave ederek servise hazır hale getirilen sade makarnayı ıspanak kavurmasının yanında harika bir tat verecektir.

Bulgur Pilavı

Ispanak kavurmasının yanına tane tane pişmiş bulgur pilavını ıspanak ile isterseniz birlikte aynı tabağa karıştırarak yendiği zaman ayrı bir lezzet ikilisi damağınıza göre olacaktır.

Sarımsaklı Yoğurt

Süzme yoğurdu güzelce çırptıktan sonra iki diş sarımsak havanda ezin ve enfes karışımı ıspanak kavurmanın üzerine ilave ederek iki lezzeti kavuşturun.

Patates Püresi

Tek başına ıspanak kavurması yenmez. Patatesleri haşlayarak püre kıvamına getirerek ıspanak kavurması ile daha doyurucu bir lezzeti akşam yemeğinizde beraber yediğinizde güzel olacaktır.

Salata

Tüm yeşillikleri kullanarak ya da tek soğan salatası üzerine yağınızı ekleyerek salatanızı ıspanak kavurması ile birlikte yedikçe yiyesiniz gelecektir.

Çorba

Genelde mercimek çorbasının yanında ıspanak kavurması güzel ikili oluşturuyor.

Ekmek

Ispanak kavurmasını yoğurtla birleştirilir, sıcacık ekmeğinizi tam da o esnada ıspanak kavurması ile bir arada lezzetin tadına varamayacağınız mükemmel bir tat alacaksınız.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir