Ispanak nasıl temizlenir ve yıkanır ? Kolay yöntemleri

Ispanak nasıl temizlenir ve yıkanır ? Kolay yöntemleri

Ispanak nasıl temizlenir ve yıkanır ? Kolay yöntemleri

Ispanak temizliği gerçekten zordur ve bayanlarımız vereceğimiz pratik yöntemler sayesinde kolayca ıspanaklarını temizleyebilecekler. Temizlerken uzun zaman harcamaya son artık. Bu pratik yöntemler sayesinde hem hızlı , hem de kolay bir şekilde ıspanaklarınızı temizleyebilecek güzel yemekler yapacaksınız.

Ispanak Nasıl Temizlenir İşte Pratik Çözümler

–          İlk olarak ıspanağınızın köklerini kesin ve bu şekilde temizlemeye başlayın.

–          Ispanaklarınızı büyük bir kabın içerisine koyun ve içine su koyup doldurun , arkasından yarım bardak kadar sirke dökmeyi unutmayın. Bu şekilde ıspanağınız kumlardan ve kimyasal olan ilaçlardan arınmış olacaktır.

–          Sirke neden kullandık ? Sirke kullandık çünkü ıspanakta biliyorsunuz kum çok olur işte sirke sayesinde kumlar dökülür.

–          Ispanağınızı bir sudan çıkardıktan sonra temiz bir kabın içerisine koyun ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletip tamamen temizleyin.

–          Süzgeç yardımı ile ıspanaklarınızın suyunu süzün ve süzgeç içerisinde bol su ile durulayıp kirlerden tamamen kurtulun.

–          Evet hanımlar yemek yapmak için ıspanağımız tamamen temiz hale gelmiştir sizler gönül rahatlı ile harika yemekler pişirebilirsiniz.

Eskiden biliyorsunuz tuzla ıspanak temizleme yöntemi uygulanırdı ama bu yanlış çünkü bu şekilde yaparsanız vitaminler ölür. Bulaşık makinesinde ise temizleme işlemi yapılırsa zarar verirsiniz. Sizler yukarıda verdiğimiz yöntemi uygulayın emin olun iyi sonuçlar alacaksınız.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir