Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

Özellikle küçük çocuklu ailelerin sofralarında sık sık bulundurması gereken yemeklerden biri de ıspanak yemekleridir.

Ispanak sebzesi ile lezzetli çorbalar ya da kavurma gibi yemekler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ıspanaklı börek tarifleri de Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer almaktadır.

Ispanak yemeğini sevemeyen çocuklar için ıspanakla hazırlanan içli köfte tarifini de deneyebilirsiniz.

Çocuklara ıspanağı sevdirmek için yoğurtlu olarak tercih edebilirsiniz. Ispanak yemeyi reddeden çocuklar için ıspanaklı kek de oldukça faydalı olacaktır.

Yeşil bir görüntü olması nedeni ile ıspanaklı kek çocukların dikkatini çekecektir. Ispanak yemeğinin yanına ne gider diye düşünenler makarna çeşitlerini tercih edebilir.

Peynirli Makarna

Ispanak yemeği ile en çok yakışan lezzetlerden biri de makarna olacaktır. Özellikle ıspanak ile yakışan peynirli makarnayı tercih ederek sizlerde sofralarınızda lezzetli tatları bir araya getirebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Ispanak yemekleri ile birlikte çeşitli çorbaları tercih edebilirsiniz. Ispanağın yanına yakışan çorbalardan biri de mercimek çorbasıdır.

Vitamin değerini artırmak için mercimeğin içerisinde bir adet havuç ve patates de ekleyebilirsiniz.

Kıymalı Şehriye Çorbası

Vitamin değeri yüksek besinlerden biri olan kıymalı şehriye çorbası ıspanak ile yakışan lezzetlerden biri olacaktır. Bol sarımsaklı olarak tercih edebilirsiniz.

Türlü Yemeği

Ispanak yemeğinin yanında hem evdeki sebzeleri değerlendirmek hem de sulu bir yemek yapmak için türlü yemeğini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz türlü yemeğinin içerisinde kuşbaşı et de ekleyebilirsiniz.

Patates Salatası

Ispanak kavurmasının yanına yakışan lezzetlerden biri de patates salatasıdır. Özellikle hafif atıştırmalık isteyen ve ıspanak yemeği yanında ne gider diye düşünenler için patates salatası ideal olacaktır.

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir