Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

Ispanaklı börek, günün her öğününde afiyetle tüketilen en lezzetli börekler arasındadır. Hamur açmayı bilmeyen ya da vakti olmayanlar için hazır yufkalar imdada yetişmektedir.

Son Derece lezzetli olan bu böreğimiz sabah kahvaltıda, misafirlere çay ile ikramda öğle yemeğinde, akşam yemeğinde masanıza ekleyeceğiniz bir kaç farklı yemek ve garnitürle masanızı lezzete çevirebilirsiniz.

Ispanaklı böreğin yanında çay çok önemlidir. Akşam yemeğinde ıspanaklı börek var ise yayla çorbası, salata isteğe bağlı olarak kızartma, kısır, komposto da ıspanaklı böreğin yanında masanızda bütünlük sağlayacaktır.

Yayla Çorbası 

Ispanaklı börek adından da anlaşılacağı üzere hamur işi olduğu için, çorba olmazsa olmazlardandır.

Yayla çorbası en hafif mideyi yormayan bir çorba türü olduğu için, böreğinizin yanında tam anlamıyla harika olacaktır.

Mevsim Salatası

Mevsim yeşillikleri, çeri domatesi, salatalık, çarliston biber ile yapacağınız, bol limonlu ve zeytinyağlı bir salata, böreğinizin yanında harika gidecektir.

Kısır

İnce bulgur ile yapacağınız kısır, garnitür olarak hem masanızı zenginleştirecek, hem de damaklarda börekle harika bir uyum sergileyecektir.

Sebze Kızartması

Patlıcan, kabak, biber ve patates kızartması sarımsaklı yoğurt ve pul biber ile bütünleştiğinde, böreğinizle harika gidecektir.

Komposto

Özellikle kayısı, erik, elma ve vişne kompostosu masanızda olmazsa olmazlar arasındadır. Ağır bir tatlı olmaması, mideyi rahatlatması önemlidir.

Hamur işi olan börekten sonra hazmı açısından komposto masanızda mutlaka yerini almalıdır. Hem tatlı ihtiyacınızı gidermekte hem de hazmı kolaylaştırmaktadır.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir