İyilik Ve Kötülükle İlgili Anlamlı Kısa Ve Öz Sözler Mesajlar

İyilik Ve Kötülükle İlgili Anlamlı Kısa Ve Öz Sözler Mesajlar

İyilik Ve Kötülükle İlgili Anlamlı Kısa Ve Öz Sözler Mesajlar

İyilik ve kötülük kavramı hayatımınız her noktasında karşımıza çıkmaktadır. Hem dinde hem de kültürde bunların üzerine söylenmiş birçok söz ve öğüt bulunmaktadır. Hikâyelerde bile önemli karakterler iyilik ve kötülük için ders verici nitelikte sözler söylemişlerdir. Bugüne kadar kültürümüzde önemli olan karakterlerin iyilik konusunda yüceltici ve teşvik edici sözleri bulunurken, kötülük hakkında da genelde ders verici nitelikte sözler söylenmektedir.

İyilik ve Kötülükle İlgili Atasözleri

İyilik ve kötülükle ilgili sözler söz konusu olduğunda atasözlerimiz unutulamaz. Ders verici nitelikteki atasözleri her zaman iyilik yapmak gerektiğini teşvik etmekte ve iyiliğin kazandırdıklarından bahsetmektedir. Kötülük üzerine söylenen atasözleri ise daha çok ders veren, kötülüğün sonucunda gelecek zararları gösteren sözler olmuşlardır. İyilik üzerine söylenen anlamlı ve en güzel sözler atasözleri olmaktadır. Gerçekten ders verici ve farkındalık yaratacak nitelikte sözler bulunmaktadır. Yabancı atasözlerinde de iyiliği teşvik eden ve kötülüğün zararlarından bahseden atasözleri bulunmaktadır. Genelde mistik tarzda olan ve iyiliğin önemine en çok vurgu yapan tasavvuf alimlerinin sözleri ve Kızılderili atasözleri olmuştur.

İyilik ve Kötülük İle İlgili Ayetler

İyilik ve kötülükle ilgili önemli sözler denilince İslam dininde de hadis ve ayetler yer almaktadır. İslam dini her zaman iyiliği emretmekte ve kötülüğe dair cezaların bulunduğunu dile getirmektedir. Bu konuda iyilik ve kötülük ile ilgili birçok ayet vardır.

facebook iyilik ve kötülükle ilgili sözler iyilik ve kötülükle ilgili sözler görseller iyilik ve kötülükle ilgili sözler paylaş iyilik ve kötülükle ilgili sözler resimleri paylaş iyilik ve kötülükle ilgili sözler tumblr iyilik ve kötülükle ilgili sözler yeni iyilik ve kötülükle ilgili sözler

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir