Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

Izgara köfte özenle pişirilmesi gereken ve sıcak servis edilmesi gereken bir yemektir. Tek başına servis edilirse eksik bir servis olacaktır.

Izgara köftenin yanına servis edilebilecek güzel yemek çeşitleri bulunmaktadır. Neler olabilir yazalım.

Mısırlı Pilav

Güzel bir şekilde pişirilmiş tereyağlı ve şehriyeli pilavın içine pişmesine yakın mısır taneleri koyarak demlenmeye bırakırsanız, ızgara köftenin yanına iyi gidecektir.

Salata

İçinde bol yeşillik olan zeytinyağlı bir salatanın üzerini çery domates ile süslerseniz hem görsel olarak güzel görünecek hem de lezzetli olacaktır.

Elma Dilim Patates

Patates kızartması ile köfte her zaman iyi gittiği gibi bir değişiklik yaparak patatesleri elma dilimi şeklinde keserek kızartırsanız yanına da ketçap ve mayonez ile daha lezzetli olacaktır.

Cacık

Salatalıkları minik küpler halinde kesin. Üzerine sarımsaklı yoğurt ekleyin. Daha sonra pul biber, kuru nane ve çok az zeytinyağı dökün ve iyice karıştırın.

Piyaz

Kuru fasulyeleri akşamdan suda ıslatın. Ertesi gün güzelce pişirin ve soğumaya bırakın. Bir yandan kişi sayısına kadar bir tarafta yumurtaları pişirin ve piştikten sonra da yumurtaları da soğumaya bırakın.

Kuru fasulyeleri servis tabağına alın. Soğumaya bıraktığınız yumurtaları ince dilimler halinde kesin ve servis tabağının üzerine düzgünce yerleştirin. Son olarak bir kaç dal maydanoz ile süsleme yapın.

Çorba

Zevke göre ızgara köftenin yanına bir çok çeşit çorba yapılabilir. Evinizde var ise tarhana yapabilirsiniz. Tarhanayı tereyağ ile yapın ve baharat ile de tatlandırın.

34 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.