İzmir Köfte Yanına Ne Gider

İzmir Köfte Yanına Ne Gider

İzmir Köfte Yanına Ne Gider

Doyurucu olması zengin malzemesi ile usulüyle yapanın elinde inanılmaz bir lezzet alan İzmir köfte herkesin seveceği bir yemektir.

Özel davetlerinizde de menünüze eklemekten korkmayacağınız ege yemeğinin yanına her şeyi ekleyerek güzel bir sofra kurabilirsiniz.

Patates ve köfteyi bir arada sevenler için en güzel ve farklı tercihlerden biridir İzmir Köfte.

Yapmaya karar verenler için İzmir Köfte Yanına Ne Gider sorusu oluşur hemen. Alternatif çok fazladır. Birkaç tanesine örnek verelim.

Bezelyeli Pilav

İzmir köfte yapacaksınız pilavsız düşünülemez. Pilavı şehriyeli ya da sevdiğiniz herhangi bir şekilde yapabilirsiniz fakat bezelyeli pilav çok iyi olacaktır. Yemeğe ve pilava renk katan bezelyeler lezzeti arttırır.

Patates Püresi 

Sütle yapılan güzel kıvamında pişmiş bir patates püresini bu yemekle servis yapmak en akıllı kararlardan olacaktır. Patates püresinin İçine bir biraz dereotu kullanabilirsiniz.

Fava ya da Barbunya pilaki

Ege yemeği olunca yanına zeytinyağlı bir meze eklemek menü için doğru karardır. Ya güzel bir bakla kurusu ile fava ya da kendisi ayrıca doyurucu bir seçenek olan barbunya pilaki yapabilirsiniz.

Salata

Marul salatası İzmir köftenin yanına yakışan en güzel salatalardan biridir. Marul, taze soğan roka ile güzel bir salata tercih edebilirsiniz.

Şehriye Çorbası

Arpa ya da tel şehriye salçalı çorba olarak tercih etmeniz yemek başlangıcını en iyi şekilde yapmış olursunuz. İzmir köfteye iyi bir başlangıç için şehriye çorbası tercih edilebilir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir