Japon Balıkları Beslenmesi

Japon Balıkları Beslenmesi

Japon Balıkları Beslenmesi

Japon balığının beslenmesi aslında çok kolaydır sizler karbonhidratla besleyebilirsiniz. Aynı zaman da çabuk sindirilebilen gıdaları da verebilirsiniz. Buda onları daha hareketli ve mutlu olmasını sağlar.

Çok fazla protein olduğunda balıkların vücutlarında yağlanmalar meydana gelir aslında bizler dışardan bakınca gün geçtikçe balık büyüyor sanıyoruz ama öyle değil balık aslında yağ deposuna dönüşüyor buda bazen ölüme bile yol açabiliyor. Bunun için balığınıza her zaman düşük proteinli ve yüksek karbonhidratlı yemler vermenizi öneririz.

Yüksek karbonhidratlı yemler dışında spiriluna içerikli yemler , gammarus gibi canlı yemler veya su piresi gibi yiyecekler vererek besleyebilirsiniz. Fakat canlı yem tercih edecekseniz o zaman arkadaşlar 15 günde balıklarınızı 1 gün aç bırakın.

Çünkü sindirim yapacakları için bu önemlidir. Japon balıkları serin suları çok sever sizler ısıtıcı takmanıza gerek yoktur. Özellikle yaz aylarında akvaryumunuz çok sıcak olursa serin su takviyesi yaparak dereceyi düşürebilirsiniz.

En ideal derece ise 21 ile 24 arasıdır. Konumuza dönelim biz balık yüksek karbonhidratlı besinlerle beslenmezse vücut fonksiyonu bozulur ve balık halsizleşir. Beslenme bozukluğu olduğundan balığın rengi değişir.

Yani arkadaşlar sizler beslenmeye çok dikkat etmelisiniz en ideal yem dediğimiz gibi spiriluna’dır. İsteyenler canlı yemler verebilir burada karar tamamen sizlere ait. Japon balığı yemlerini sizler her akvaryumcuda bulup satın alabilirsiniz fiyatları ise çok pahalı değildir.

japon balığı bakımı beslenmesi japon balığı nasıl beslenir uzman tv japon balığı nasıl beslenir japon balıkları beslenme programı japon balıklarının beslenme şekilleri japon balıklarının beslenmesi uzmantv japon balıklarının beslenmesi video

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir