Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

Kabak çorbası çok tercih edilmeyen çorba türlerinden biridir. Farlı lezzetleri denemeyi seviyorsanız eğer kabak çorbasını tercih edebilirsiniz.

Kabak vitamin değeri oldukça yüksek olan bir besin türüdür. Özellikle küçük çocukların kabağın vitaminden faydalanması gerekmektedir.

Kabak yemeğinden hoşlanmayan çocuklar için kabak çorbasını tercih edebilirsiniz.

Tereyağlı Bulgur Pilavı

Kabak çorbası ile bol tereyağı ile pişirilmiş olan bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bulgur pilavını yeşil mercimek ile pişirerek servis edebilirsiniz.

Taze Fasulye

Kabak çorbası ile yakışan lezzetlerden biri de taze fasulyedir. Zeytinyağı ile pişirilmiş olan taze fasulyeyi ara sıcak olarak tercih edebilirsiniz. Dilerseniz taze fasulyeyi soğuk olarak da tercih edebilirsiniz.

Mücver

Kabak çorbası yaparken geriye kalan kabakları değerlendirmek için mücveri tercih edebilirsiniz. Bol patates ile hazırlanmış mücver kabak çorbası ile daha çok yakışacaktır.

Pırasa

Pirinç ve havuç ile pişirilmiş zeytinyağlı pırasa yemeğini de kabak çorbası ile tercih edebilirsiniz.

Kabak çorbası ile vitamin değeri yüksek sebze yemeklerini tercih ederek çocuklarınıza sebze yeme alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

Bezelye yemeği

Kabak çorbası ile birlikte bezelye yemeğini de tercih edebilirsiniz. Taze bezelyeleri havuç ve patatesler ile pişirerek çocuklarınızın da bu yemeği sevmesini sağlayabilirsiniz.

Domatesli Bulgur Pilavı

Kabak yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de meyhane pilavı adı ile bilinen domatesli pilavdır. Domatesli bulgur pilavını dilerseniz soğanlı olarak da tercih edebilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir