Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

Kabak Dolması Yanında Ne Yenir

Yemek kültürümüzün esasını oluşturan dolma çeşitleri ana yemeklerin içerisinde olan en önemli yemek türüdür.

Her türlü yörede yapılan dolma çeşitleri içerisinde yer alan kabak dolması ise hazırlanması ve sunulması uzmanlık gerektiren bir yemek çeşidi olarak ön plana çıkar.

Bu kapsamda özellikle hazırlık sürecinin ardından yanında sunulacak yemek türleri de dikkatli bir şekilde hazırlanması ve sunulması gerekir.

Tarhana Çorbası

Ege bölgesinin en önemli lezzetlerinden birisi olan tarhana çorbası kabak dolmasının yanında tüketilebilecek en güzel lezzetlerden birisidir.

Hazırlanması sırasında dikkatli davranılması gereken Tarhana çorbası katılaşmadan hızlı bir şekilde servis edilmelidir.

Bulgur Pilavı

Her türlü yörede tüketilebilen bulgur pilavı ana yemek olarak kabak dolmasının yanında sunulabilir.

Kabak dolmasının sulu olması neticesinde bulgur pilavı kuruluk hisse yaratarak lezzetli bir şekilde tercih edilerek yenilebilir.

Göbek Salata

Kabak dolmasının yenilmesi sırasında sofrada olmazsa olmazı salatadır. Özellikle hazırlanması kolay olan göbek salatası kabak dolmasının yanında güzel bir şekilde sunulabilir. Limon ve baharatlar ile takviye edilerek sunulabilir.

İçli Köfte

Malzemeleri nedeniyle doyurucu olan içli köfte yoğurt ile birlikte servis edilebilir. Kabak dolmasının yanında ara soğuk olarak içli köfte tercih edilebilir ve sunulabilir.

Sebzeli Makarna

Ana yemek olarak kabak dolmasının yanında soslu olarak sunulabilen sebzeli makarna çok güzel bir ikili olabilir.

Özellikle içerisindeki sebzeler ile birlikte hem göze hoş gelir hem de besin değeri olarak birçok insan tarafından tercih edilir.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.