Kabak Dolmasının Yanında Ne Gider

Kabak Dolmasının Yanında Ne Gider

Kabak Dolmasının Yanında Ne Gider

Kabak dolması, Türk mutfağında yer alan önemli lezzetler arasındadır. Dolma sevenlerin tercihlerinden biri olan kabak dolması, kabak ve pirincin buluşmasıyla oluşan enfes bir lezzettir.

İster sade bir şekilde ister de yanında farklı yemekler yapılarak tercih edilebilir. Doyurucu bir yemektir.

Yani yanına pek fazla yemek tercih edilmeden salata tarzı veya çorba yapılarak güzel bir menü oluşturabilir. Ama yine de kabak dolmasının yanına hangi yemekler gider bunlara bakalım.

Karnıyarık

Karnıyarık, kıyma ile patlıcanın buluştuğu özel bir lezzettir. Kabak dolmasının yanında gidebilecek türden bir yemektir. Bu iki yemek ile gayet güzel bir menü hazırlanabilir.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, çorba çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve yapılan bir çorbadır. Türk mutfaklarında da yerini alan mercimek çorbası, kabak dolmasının yanında iyi gidebilecek en ideal çorbadır.

Fırında Makarna

Makarna, hangi şekilde yapılırsa yapılsın yine de lezzetli bir yemektir. Fırında makarnada, makarnanın fırına atılarak yapılmasıdır.

Gerçekten fırında makarna, kabak dolmasının yanında iyi bir alternatif yemek olur.

Tavuk Sote

Özellikle Türkiye’de kullanımı fazla olan beyaz et neredeyse tüm yemeklerin içerisinde yer almaktadır.

Tavuk sotede beyaz et kullanılarak yapılan bir yemek çeşididir. Kabak dolması ile tavuk sote gerçekten iyi bir ikili olur.

Mantı

Mantı, çok özel bir lezzete sahiptir. Yapılışında baya bir uğraş gerektirir fakat sonucunda da ortaya muhteşem bir lezzet çıkar. Kabak dolmasının yanında da iyi gidebilecek bir yemektir.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir