Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider?

Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider?

Kabak Mücverinin Yanında Ne Gider?

Kabak mücveri lezzet ve vitamin açısından oldukça kuvvetli bir yemek türüdür. Özellikle yaz sofralarının en sevilen vazgeçilmez yemeklerindendir. İçinde yeşillik, un, yumurta ve peynir bulunan kabak mücver yemeklerin yanında garnitür olarak sunulan bir çeşittir. Gerek yemek saatlerinde, gerekse çay saatlerinde ikram edilebilir. Kabak mücver ile birlikte sunulabilecek çeşitler çoktur.

Peynirli Börek

Çay saatlerinde ikram edeceğiniz mücverin yanında lor peyniriyle hazırlanmış yufka böreği gayet güzel olur.

Kısır

Yine çay saatlerinin vazgeçilmez ikramı kısır ile mücver birbirini tamamlayabilir. Kısırlık bulgur, yeşillik, taze soğan, ve bol baharatla yapacağınız kısır ve mücver çay yanında iyi gider.

Sarımsaklı Yoğurt

Kabak mücverinin yanına en çok yakışan yoğurttur. Sarımsak severseniz sarımsaklı yoğurt, sarımsak sevmeyenler için sade yoğurt ile birlikte sunabilirsiniz. Mücver yoğurtun içerisine batırılarak yenilebilir.

Fırında Tavuk Baget

Tavuk bagetleri sos ve baharatla harmanlayın ve fırına verin. Güzelce kızarana kadar fırında pişirin ve servis tabağına mücver ile birlikte koyup servis edin.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı ile birlikte mücver ikram edilebilir. Görüntü olarak da gayet güzel olur, servis tabağında beyaz pilav ve yeşil kabak mücveri tam bir kompozisyon oluşturur.

Izgara Köfte

Çok yağlı olmayan ızgara köfte ile birlikte sunabilirsiniz. İkisi de kızartma olduğu için mücveri fırında da yapabilirsiniz. Daha az yağlı olur ve ağır gelmez.

Rus Salatası

Yoğurt ve mayonezle hazırlayacağınız Rus salatası yoğurdun hafif tadı ile mücverin lezzetini daha iyi almanızı sağlar.

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.