Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

Kabak besleyici değeri yüksek olan besinlerden biridir. Vitamin değerinin yüksek olması nedeni ile kabağın özellikle küçük çocuklu evlerde sık sık tüketilmesi gerekir.

Kabak farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Kabak yemekleri yapabileceğiniz gibi kabağı salata olarak da tercih edebilirsiniz.

Kabak yemeyenler için kabak salatası oldukça lezzetli olacaktır. Peki, kabak salatasının yanına ne gider?

Peynirli Makarna

Kabak ile yakışan lezzetlerden biri de makarnadır. Makarnayı peynirli olarak tercih ederseniz kabak salatası ile çok daha uyumlu bir lezzet elde edebilirsiniz.

Kabak ve makarnayı bir arada kullanmak aynı zamanda çocukların da seveceği bir lezzet olacaktır.

Lazanya

İtalyan mutfağının önemli yemeklerinden biri olan lazanyanın kabak ile eşsiz bir uyumu vardır.

Kat kat domates ve kıyma ile yapacağınız lazanya ile kabak salatasını tercih edebilirsiniz. Kabak salatasını yoğurtlu olarak tercih edebilirsiniz.

Mercimek Köftesi

Kabak salatı ile yakışan lezzetlerden biri de mercimek köftesi olacaktır. Mercimek köftesini patatesli olarak tercih edebilirsiniz.

Mercimekli Pilav

Yeşil mercimek ve bulgur ile yapılan nefis yemeklerden biri olan mercimekli pilavı yoğurtlu kabak salatası ile birlikte tüketebilirsiniz.

Tavuk Sote

Besleyici değeri yüksek olan kabak sebzesini yoğurtlu olarak tercih edebilirsiniz. Yoğurtlu kabak salatası içerisinde ceviz de ilave edebilirsiniz.

Tavuk sote ile birlikte kabak salatası yakışan bir lezzet olacaktır. Kabak salatasının yanına ne gider diye düşünenler için tavuk sote tercih edilebilir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir