Kabir Ziyaretinde Okunacak Dualar Hangileridir Cübbeli Ahmet Hoca

Kabir Ziyaretinde Okunacak Dualar Hangileridir Cübbeli Ahmet Hoca

Kabir Ziyaretinde Okunacak Dualar Hangileridir Cübbeli Ahmet Hoca

Ölüleri ziyaret etmek, onlar için dualar etmek hem onları unutmadığınızı gösteren hem de ruhlarının huzur bulması için önemli olan durumlardır. Bu nedenle de eğer ki kabir ziyareti yapacaksanız o zaman dua etmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Kabir ziyaretinde okunacak dualar Cübbeli Ahmet hoca tarafından da sık sık söylenmektedir. Öncelikle kabir ziyareti yapmadan önce iki rekat namaz kılınması gerekiyor. Namaz öncesinde ise abdest alınması da çok önemlidir. Sonrasında kabre gidilmeli, mezar başına geçilmesi, Yasin, Bakara, Fatih ve İhlas surelerinin okunması gerekiyor. Bu sureler sayesinde ölünün ruhu şad olacak, onları unutmadığınızı da çok daha kolay bir şekilde göstermiş olacaksınız.

Kabir Ziyareti Cübbeli Ahmet Hoca

Öncelikle kabir ziyareti sırasında yapmamanız gereken yanlışlar vardır. Mesela insanlar mezar taşlarını seviyor ve öpüyor, bu kesinlikle yapılmaması gereken bir durumdur. Bunun dışında bu mezar taşlarının başına çaput gibi şeyler bağlanmaz, mum yakılmaz. Bunun yerine sadece başına geçmeniz ve dua okumanız yeterli olacaktır.

Kabir Ziyareti Duası

Kabir ziyareti sırasında okumuş olduğunuz duanın ölünün ruhuna gönderilesi gerçekten de önemli bir konudur. Bu nedenle de bu konuda çok daha dikkatli olmak zorunda olduğunuzu da unutmayın. Her zaman bakara, Yasin, Fatiha ya da İhlas surelerinin ardından bildiğiniz diğer duaları da okuyun ki ölünün ruhuna daha fazlası değsin.

kabir mezar duaları

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir