Kabir Ziyaretinde Okunacak Makbul ve Etkili Bir Dua

Kabir Ziyaretinde Okunacak Makbul ve Etkili Bir Dua

Kabir Ziyaretinde Okunacak Makbul ve Etkili Bir Dua

Kabir ziyareti yapıyorsanız o zaman ölünün ruhuna gidecek olan duaları en doğru şekilde de okumanız gerekiyor. Öncelikle yapmanız gereken şeyler olduğunu da unutmamalısınız. Mesela eğer ki dua edecekseniz ilk olarak abdest almış olmanız önemli bir konudur. İki rekat namaz kılmak da yine yapılması gereken bir konudur. Bunların her biri sevabı meyyitin ruhuna gönderilmelidir. Kabristana geldiğiniz zaman öncelikle Yasin, Bakara suresinin başı ve ardından da sonu, İhlas ve Fatiha surelerinin okunması yeterlidir. Eğer ki daha fazlasını biliyorsanız bunları okumak da iyi bir şeydir. Okunan tüm duaların meyyitin ruhuna hediye edilmesi gerekmektedir. Ancak ölü bu şekilde huzuru bulacaktır.

Kabir Ziyaretinde Okunacak Dualar

Eğer ki kabir ziyareti yapıyorsanız o zaman mezar taşına elinizi ve yüzünüzü sürmemeye çalışın. Bu kabir ziyaretinde hiçbir şekilde mum yakılmaz ya da başka dış malzemeler, çaput gibi, mezara aktarılmaz. Sadece dua edilir ve oradan uzaklaşılır. Bu nedenle de kabir ziyaretinde okunacak dua bilin ve hemen okuyarak meyyitin ruhuna gönderin.

Ölülere Okunacak Dualar

Dua okumak istiyorsanız Yasin, Bakara suresinin ilk başı ve en sonu, Fatiha suresi İhlas suresi bir ölü için çok önemlidir. Bu duaların her birinin ayrı ayrı meyyitin ruhuna gönderilmesi de gerekiyor. Bu nedenle de kabir ziyaretinde okunacak duaların daha önceden ezberlenmesi de gerekiyor.

KABİR ZİYARETİNDE OKUNACAK DUA

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir