Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2020

Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2020

Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2020
kadıköyde-neresi-gezilir
kadıköyde-neresi-gezilir

Kadıköy’de gezilecek yerler çok fazladır. Kadıköy, büyük bir alanı kapsadığı için fazlasıyla tarihi ve modern mekan bulunmaktadır. Durum böyle olunca Kadıköy’de sevgiliyle gezilecek yerler ve Kadıköy’de gezilecek tarihi yerler merak edilmektedir. Yazımızda iki başlıkta da mekanlar görebileceksiniz. Hız kesmeden mekanlara geçelim. Yazımızı Kadıköy Gezi Rehberi 2020 olarak adlandırabiliriz.

Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Barış Manço Evi – Barış Manço Müzesi

Kadıköy Belediyesinin desteğiyle günümüze kadar gelen Barış Manço Müzesi, 2010 yılında kurulmuştur. İçerisinde Barış Manço’nun özel eşyaları ve bilgileri yer almaktadır. Buraya gittiğiniz Manço’nun araba anahtarı, cep telefonu ve not defteri gibi birçok kişisel ürününü görebilirsiniz. Eve ilk girdiğiniz anda size Barış Manço’nun bal mumundan heykeli karşılıyor, bu noktada birçok ziyaretçi duygusal anlar yaşayabiliyor.

Barış Manço Evi Giriş Ücreti 2020 : TAM 10 TL, İNDİRİMLİ 5 TL
Barış Manço Evi Açılış ve Kapanış Saatleri : 09:00 – 17:00

barış-manço-evi-giriş-ücreti-2020
barış-manço-evi-giriş-ücreti-2020

Barış Manço Evine Nasıl Gidilir ?

Barış Manço evine gitmek çok kolaydır. Öncelikle Kadıköy’e ulaşmanız gerekmektedir. Moda’ya doğru yürüyerek evi bulabilirsiniz. Hem akıllı telefonunuzdan destek alabilir hem de Moda sakinlerine sorabilirsiniz. Barış Manço Evini birçok kişi bilmektedir, bu sayede sizlere tarif edecektir. Kadıköy Rıhtımdan yürüme mesafesindedir.

Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy’e giden veya gitmeyen herkesin ismini duyduğu sokaktır. Burası 7/24 hareketli ve insan doludur. Alkol kullanmasanız bile gidip görmeniz ve sokağın heyecanını yaşamanız gereken bir yerdir. Burada alkollü mekanların yanı sıra, birçok alkolsüz mekan da bulunmaktadır.

Caddebostan Sahil

Kadıköy sınırları içerisinde yer alan en güzel sahildir. Kadıköy’den ulaşılabildiği gibi Bostancı’dan da ulaşılabilmektedir. Her iki yönden de yürüyerek gidebileceğiniz gibi dolmuş ile de gidebilirsiniz. Özellikle yaz akşamları, harika gün batımı için mutlaka ziyaret etmeniz gerekmektedir.

bağdat-caddesi
bağdat-caddesi

Bahariye Caddesi

Herkesin bildiği bir caddedir. Kadıköy’ün bütün insan trafiği buraya çıkmaktadır. Bu caddede birçok mağaza, restoran, kurs, kilise gibi birçok yer bulunmaktadır. Kadıköy’ün kalbi olan bu yerde hem yemek yiyebilir hem de kilise tarzı tarihi mekanları gezebilirsiniz. All Saints Moda Kilisesi burada yer almaktadır. Assumption Kilisesi ve Surp Takavor Kilisesine de Bahariye Caddesi çevresinden ulaşabilirsiniz. Bahariye Caddesine nasıl gidebilirim sorusunun cevabı: Kadıköy rıhtımdan bağlacağınız herhangi bir sokaktan yukarı çıkın ve Bahariye Caddesine ulaşmış olacaksınız.

Göztepe Özgürlük Parkı

Sevgilinizle oturup kafa dinleyebileceğiniz bir parktır. Aynı zamanda merkezi konumda yer aldığı için mini piknikler için çok uygundur. Akşam saatlerinde kalabalık olabilmektedir fakat bazen sakin de olabilir. Kadıköy’den hem dolmuşla hem de taksiyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda Göztepe Özgürlük Parkı çevresinde metro yapılacak ve ulaşım daha kolay olacaktır.

Bağdat Caddesi

Yürümeyi seviyorsanız, bu caddeyi tercih edebilirsiniz. Canlı olması ve birçok mimari yapıya yer vermesinden dolayı oldukça sevilmektedir. Daha çok maddi durumu iyi olanların yaşadığı Bağdat Caddesi, yaz ve kış aylarında kalabalık olmaktadır. Bu caddede birçok turiste denk gelebilirsiniz. Bağdat Caddesi Nusret şubesinde güzel bir yemek yiyebilir veya daha uygun fiyatlı alternatifi olan Kızılkayalar Hamburger’i tercih edebilirsiniz. Özgürlük Parkı, Bostancı ve Caddebostan Sahil bölgelerine yakın olduğu için sıkıldığınızda bu alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

kadıköy-moda-sahil
kadıköy-moda-sahil

Moda Sahil

Eskiden çok güzel olan fakat şu an birçok seviyesiz insanın bulunduğu bir yer haline gelmiştir. Özellikle Kadıköy Rıhtıma yakın kısmı kesinlikle tercih edilmemelidir. Buradan ortalama 15-20 dakika yürüyerek, Moda 2 olarak adlandırılan sahile ulaşabilirsiniz. Burada daha saygılı ve seviyeli insanlar bulunmaktadır. Harika deniz manzarası eşliğinde burayı ziyaret edebilir ve piknik yapabilirsiniz. Hem aileler hem de gençler için oldukça uygundur. Moda Sahil gezilebilecek yerlerin arasında yer almaktadır.

Kadıköy’de gezilebilecek yerler yukarıda yer aldığı gibidir. Bu mekanlara hem kız arkadaşınızla hem de ailenizle gidebilirsiniz. Tarihi mekanların yanı sıra birçok gözde mekan da bulunmaktadır. Kadıköy’de yemek mekanları hakkında bilgi istiyorsanız, bu mekanların çevresinde birçok ucuz ve pahalı yer bulunmaktadır. Buradan tercih edebilir ve hem gezip hem de yemek yiyebilirsiniz. Bağdat Caddesi çevresi, yemek konusunda diğer yerlere göre daha pahalıdır.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir