Kadir gecesi sözleri ve mesajları ( Kısa Resimli Anlamlı)

Kadir gecesi sözleri ve mesajları ( Kısa Resimli Anlamlı)

Kadir gecesi sözleri ve mesajları ( Kısa Resimli Anlamlı)

Kadir gecesi için birbirinden güzel sözleri siz değerli kardeşlerimizle paylaşmak istedik. Her sene kadir gecesinde dualar eder, namazımızı kılar ve rabbimize şükrederiz.

Ramazan ayının en önemli günüdür. Kadir gecesinde ibadet etmek önemlidir. Kutsal kitabımız Kuranı kerim kadir gecesinde efendimiz Hz. Muhammed’e ( S.A.V)’a indirilmiştir.

Vahiy meleği Cebrail vasıtasıyla ve Rabbimizin emri il kitabımız kuranı kerimin indiği gece olarak bilinen kadir gecesini kısaca sizlere anlatmış oldum.

Bugünün anlam ve önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. İbadetlerimizi elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Bol bol dualar edelim. Namazlarımızı kılalım ve sevdiğimiz insanla güzel mesajlar ve sözler gönderelim.

Günümüzde sosyal medya aracılığı ile her an sevdiğimiz insanlarla irtibat halindeyiz. Böylesine özel günlerde onlara resimli mesajları göndermenin mutluluğunu ayrıca yaşamaktayız.

Ülkemizde en çok Facebook, ardından instagram ve twitter kullanılıyor. Akrabalarınıza ve sevdiklerinize resimli kısa ve anlamlı sözlerden istediklerinizi yollayabilirsiniz.

İlk Önce Kısa mesajlarla başlamak istedim. Bazen bir iki cümle bile kalbimizi ve ne demek istediğimizi karşı tarafa kolayca yansıtır. İşte karşınızda kısa anlamlı kadir gecesi sözleri ve mesajları

Sen kimseye aldırış etme! Kulluğundan asla taviz verme! Sen rabbinin kulusun! Her şeyden önce bir dostsun! Kadir gecen mübarek olsun!

Huzurun, sevginin, kardeşliğin ve mutluluğun her daim hayatımızda olduğu, ibadetlerimizin ve dualarınızın kabul olduğu bir kadir gecesi geçirmenizi rabbimden niyaz ederim. Kadir geceniz mübarek olsun.

Allah’ım sen İslam dinini zillete düşürmeye çalışanlara fırsat verme ya rabbi! Bizleri dinimizin yolundan ayırma! Kadir geceniz mübarek olsun!

Namazların kabul olsun, Duaların hayırlara vesile olsun, Ömrüne ömür katılsın, gönlüne iman huzuru dolsun, şu mübarek gecede melekler dört bir yanını sarsın, Kadir geceniz kutlu olsun.

Tüm yüreklere huzur dolsun. Hayallerimiz gerçek olsun. Acılar unutulsun tüm dualar kabul olsun! Kadir geceniz mübarek olsun

Yüce rabbimiz öyle bir merhametlidir ki; Ona dua edenleri asla geri çevirmez! Duaların kabul olduğu müstesna bir gün olan kadir gecesini bizlere bahşettiğin için sana sonsuz şükürler olsun yarabbi!

Bugün O gün! Ellerin Semaya yükseldiği, Meleklerin dört bir yanımızı sardığı en hayırlı günlerden birisi olan kadir geceniz mübarek, gönülleriniz iman duygusuyla dolsun!

Bugün duaların kabul olduğu gün! Bugün günlerden kadir gecesi. Rabbim Dualarınızı kabul etsin kandiliniz mübarek olsun.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir