Karides Güveç Yanında Ne Gider

Karides Güveç Yanında Ne Gider

Karides Güveç Yanında Ne Gider

Karides, deniz mahsulleri sevenler için önde gelen yiyeceklerden biridir. İçerisinde bulundurduğu fazla miktarda yararlı mineral sayesinde sağlıklı bir şekilde beslenmemizi sağlar.

Güveç şeklinde yapıldığı gibi tavada, tereyağında da yapabilirsiniz. Çocuklar genellikle deniz mahsullerini yemek istemezler.

Hem çocuklar için hem de misafirleriniz için karides güvecin yanına yakışacak yemeklere bir göz atalım.

Fırında Kaşarlı Mantar

Karides güveç dendiği zaman akla gelen ilk yemek fırında kaşarlı mantardır. Tat olarak birbirine oldukça yakışan bu ikili aynı zamanda sağlıklı ve doyurucudur. Bu ikili restoranlarda meze olarak kullanılır.

Zeytinyağlı Enginar

Karides Güveç, hafif bir deniz mahsulü olduğu için yanına hafif yiyecekler çok yakışır. Enginar ise çok faydalı bir yiyecektir.

Zeytinyağı ile yapılmış hali misafirlerinize servis edebileceğiniz harika bir ikramdır. Bu ikili misafirlerinizden geçer not alacaktır.

Patates Püresi

Karides güvecimizi, tabağa aldıktan sonra, servis yaparken yine hafif yiyeceklerden biri olan patates püresi ile süsleyebiliriz.

Bilindiği gibi patates püresi sindirimi çok kolay olan bir yiyecektir. Bu nedenle hem karides güvecin verdiği hafifliği bozmaz hem de lezzet olarak birbirini tamamlarlar.

Börülce Salatası

Karides güvecin yanına tüm yeşillikler harika denecek derece de yakışır. Aynı zamanda zeytinyağı ile yapılan tüm yemekler karides ile uyumludur.

Bu nedenle zeytinyağı ile hazırlanan börülce salatası karidese çok güzel eşlik eder.

Kuşkonmaz

Kuşkonmazı haşlayıp yağda sote yaparak karides güveç yanında servis edebilirsiniz.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir