Karımla Eşimle Sürekli Olarak Kavga Ediyoruz Ne Yapabilirm?

Karımla Eşimle Sürekli Olarak Kavga Ediyoruz Ne Yapabilirm?

Karımla Eşimle Sürekli Olarak Kavga Ediyoruz Ne Yapabilirm?

Karımla Sürekli Kavga Ediyoruz

Karımla duraksızca kavga ediyoruz cümlesinde bir “İmdat” bulunmaktadır. “Karım” hitabı, aslında ilişkinin hala canlı olduğunun bir göstergesi sayılmaktadır. Bu cümlenin kurulması da yardım çağrısı niteliği taşımaktadır. Bu cümleyi kuran bir erkek, barışmak istemektedir. Her şeyin yoluna girmesini isteyen bir erkeğin duruşu gözlemlenmektedir. Çünkü bu cümle, ilişkiye müdahale etmeyi gerektirmektedir. Araya eşin dostun girmesini gerektiren bu cümlede samimiyet bulunmaktadır. Bu samimiyet her şeyin düzelmesini isteyen bir erkeğin sevgi dolu samimiyeti olarak yorumlanmaktadır.

Eşler kavga etmeye nerede başlarlar? Bu sorunun yanıtı, aslında tüm problemleri çözmeye yarayabilmektedir. Lakin bu durumun tespiti henüz mümkün olamamıştır. Bunu tespit etmek bir hayli zor olarak bilinmektedir. Bilim insanları evlilikte eşlerin birbirlerine tahammülsüzleşmeye başlamasıyla kavgaların ortaya çıkmakta olduğunu belirtmektedirler. Bu tahammülsüzleşmeler, birikimle oluşmaktadır. Bu süreç de kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz

Sürekli kavga edilen bir hayatın içinde yaşamak istemeyen eşler, birlikte terapi almaya karar vermektedirler. Aile danışmanları tamamen bu konu ile ilgilenmektedirler. Aile terapistine gitmeye karar veren eşler, barışmak ve de evliliği sürdürmek isteyen eşler olmaktadırlar. Burada evliliğin kurtulma şansı bulunmaktadır. Lakin eşlerin birbirleriyle konuşmaktan vazgeçtikleri bir süreç vardır ki o süreç kolay kolay atlatılamamaktadır. Bu sürecin sonunda ayrılıklar gerçekleşmektedir. Ayrılmak da bir yoldur. Lakin emek verilmiş bir ilişkinin tedavisinin denenmesi gerekmektedir. Özellikle de arada çocukların olduğu durumlarda bu mücadeleyi vermek gerekmektedir. Bu mücadele de çift taraflı verilmelidir.

 

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir