Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın ağrısı arkadaşlar tıp alanında hastalık kategorisi içerisinde yer almaz. Bu sadece hastalık belirtileri arasında yer alır. Şimdi karın ağrısının birçok nedeni vardır tabi şunu söylemek isterim ki karın ağrısı şikayeti olanlar hemen doktora başvursun bu ciddi bir hastalık belirtisi olabilir. Neyse bu rahatsızlık ayakların ve bel bölgesinin üşütülmesiyle de meydana gelmektedir. Bu şikayete bir sürü sebep saymanız mümkün örnek olarak bel ve karın bölgenizi soğuğa veya ıslağa maruz bıraktı iseniz o zaman karın ağrısı meydana gelir. Karın ağrısını sizler evinizde de kolay yöntemler deneyerek de geçirebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken karın bölgenizi sıcak tutmanızdır. Karın ağrısını giderici bir diğer yöntemler ise ayakları ve karının sıcak tutma , gaz çıkarmak , hafif masaj yapmakta karın ağrısını geçiren faktörler arasında yer alır. İnsanlar vücutlarında bir ağrı hissettikleri zaman ilk kullandıkları şey ağrı kesiciler olmaktadır. Ancak biliyorsunuz ki doktor önerisi olmadan ilaç kullanımı her zaman tehlikelidir doktorunuza danışıp o size öneriyorsa öyle için derim. Çünkü siz sormadan içerseniz karın ağrısı yerine daha ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilir bunlara dikkat edin.

Nedenleri

Karın ağrısını nedenleri arasında ; gaz çıkaramama , adet geçirme gibi birçok sebepten dolayı meydana gelir. Özellikle ani bir kramp meydana geliyorsa o zaman hemen vakit kaybetmeden doktora gidiniz. Aynı zaman da zatüre hastalığında öksürük ve benzeri bulgularda da karın ağrısı şikayetleri görülüyor.

Belirtileri

Karın ağrısını dediğimiz gibi birçok belirtisi vardır bunu sınıflandırma yapmak hastalık olmamasından ötürü mümkün olmayacaktır. Çünkü karın ağrısı tam bir hastalık değildir bu yüzden belirtileri çok vardır az öncede yukarı da saydığımız gibi. Ancak şunları söyleyebilirim gıda alerjisi , besin zehirlenmesi , tuvaletini tutma , fıtık , böbrek taşı , gaz sıkıştırması ve yumurtalık kesti gibi problemler karın ağrısını tetiklemektedir.

Tedavisi

Karın ağrısını olduğu zaman birçok kişi bitki çaylarını tüketmektedir ve gerçekten de çok büyük yararı oluyor. Özellikle arkadaşlar kuşburnu bitkisini tercih edin çünkü üşütme kaynaklı sorundan olduğu ise karın ağrınıza ve mide bulantınıza kuşburnu çok iyi gelecektir. Diğer bir yöntem ise karın ağrısı olduğu zaman kesinlikle tuvalete çıkın emin olun ondan sonra karın ağrınız dinmiş olacaktır. Bunları yaptım geçmiyor diyorsanız o zaman diğer yöntemlerimize göz atalım.

Kimyon : Farklı nedenlerde meydana gelmiş bir karın ağrınız varsa o zaman en etkili yöntem kimyon olmaktadır. Hazımsızlıktan kaynaklanan karın ağrısı olanlar kimyonu tercih etsinler aynı zaman da gastrit ağrılarına da çok iyi gelmektedir. Yapılışı çok kolay bir miktar kimyon tohumunu suda 5 dakika kadar kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra günde sabah akşam iki kere şeklinde için.

Limon Suyu : Karın ağrına gelen iyi yöntemler arasında limon suyu gelmektedir ve gerçekten de çok etkilidir. Özellikle arkadaşlar hazımsızlıktan neden oluyorsa kesinlikle limon suyunu tercih edin.

Yapımı : 1 bardak ılık suyla günde 2-3 bardak kadar içebilirsiniz. Eğer daha etkili olsun diyorsanız arkadaşlar karışımınıza bal da ekleyebilirsiniz.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir