Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

Karnabahar kış mevsimine özgü, yemeği ve kızartması yapılan bir sebzedir. Kızartması daha çok sevilir, çocuklar ve büyükler tarafından severek yenir.

Un ve yumurta ile bir harç yapılır, haşlanan karnabaharlar bu harca bulanarak kızartılır. Sıcak yemesi güzeldir, ama yine de bazıları soğuk yemeyi de tercih edebilirler.

Yanında yoğurtla birlikte servis edilmesi iyi olur. Tabi farklı yemeklerle de sunulabilir.

Mercimek Çorbası

Karnabahar kış sebzesidir, soğuk havalarda yetişir ve yenir, soğuk havada severek içilebilecek bir çorba olarak mercimek çorbasını sayabiliriz. Karnabahar kızartması ile birlikte mercimek iyi gider.

Soslu Makarna

Beşamel soslu makarna özel bir tada sahip bir makarnadır. Üzerine dökeceğiniz sos ile karnabahar kızartması da birbirini tamamlar. Büyük bir iştahla yiyebileceğiniz tatlardır.

Kuru Fasulye

Karnabahar kızartması atıştırmalık sayılabilir, yanına ana yemek olarak leziz bir kuru fasulye pişirip sofradakiler için bir ziyafet verebilirsiniz.

Kuru fasulye yemeğini sevmeyen yoktur, özellikle soğuk havaların vazgeçilmez yemeğidir.

Haydari

Haydari ızgara ve kızartma türü yemeklerin yanında yardımcı bir mezedir. Ama yanına koyulduğu her yemeğin tadını arttırır, serinliğiyle herkesin severek yediği bir tattır.

Karnabahar kızartması ile yenebilir, bunun dışında tüm ızgaralarla sunabilirsiniz.

Köfte

Köfte, çok sevilen bir yemek türüdür, karnabaharla birlikte yemek için anne köftesi tarzında bir köfte yapıp, tavada güzel bir şekilde kızartabilirsiniz.

Karnabahar tam anne yemeğidir, köfteyi de anne tarzı ile pişirirseniz çocuklarınız ve diğer aile fertleri için bir şölen vermiş olursunuz.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.