Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider

Türk mutfaklarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir Karnıyarık. Kıymalı ve bol domatesli olarak yapılan karnıyarık yemeklerinin yanında pilav ve çorba olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Karnıyarık yemeklerinin yanında çeşitli salatalara da yer verebilirsiniz. Karnıyarık yanına hangi salata diye merak edenler için salata çeşitlerine aşağıda yer verilmiştir.

Peynirli Salata 

Karnıyarık yemeği ile birlikte bol domates dilimleri ve fesleğen yaprakları içeren peynirli salatayı tercih edebilirsiniz.

Peynirleri yağlı beyaz peynirlerden ya da yuvarlak top peynirlerden tercih edebilirsiniz.

Patates Salatası

Akşam yemeklerinin yanına yakışan lezzetlerden biri de patates salatasıdır. Karnıyarık ile birlikte patates salatasını misafirleriniz için ikram edebilirsiniz. Patates salatasını zeytinli olarak tercih edebilirsiniz.

Makarna Salatası

Karnıyarık yemeği ile yoğurtlu lezzetler oldukça yakışan bir tat olacağından dolayı meze kıvamında olan makarna salatasını tercih edebilirsiniz.

Makarna salatası aynı zamanda doyurucu bir lezzet olduğundan dolayı karnıyarık yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri olacaktır.

Makarna salatası üzerinde kornişon salatalıkları ya da baharatlı cipsleri tercih edebilirsiniz.

Mor Salata

Enfes bir lezzet sunan mor salata için kırmızı salatalar için kullanılan lahanayı tercih edebilirsiniz.

Görünümü olduğu kadar tadı de nefis olan salata çeşitlerinden biri olan mor salatayı bol mayonezli tercih edebilirsiniz.

Kereviz Salatası

Karnıyarık yanına hangi salata diye merak edenler için oldukça lezzetli bir salata olan kereviz salatasını tercih edebilirsiniz. Kereviz salatasını bol ceviz eşliğinde ikram edebilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir