Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır?

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır?

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır?

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan karnıyarık yanında servis edilecek her türlü salataya kolaylıkla uyum sağlayabilen bir yemektir. Bu nedenle yanına katacağınız çeşitlilik konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız.Kendi zevkiniz ve damak tadınıza göre hazırlayacağınız salatalar hem sofraya renk katacaktır hem de ağzınızı tatlandıracaktır. Karnıyarık yanına ne çeşit salatalar yapılabilir, listelendirelim.

Yeşil salata

Küçük parçalara ayırmış olduğunuz marul, tere, maydanoz ve dereotunu bir kapta karıştırdığınızda yeşillerin birleşiminden ortaya çıkan muazzam görünüm sofranıza çok yakışacaktır. Bu salatayı nar ekşisi ile tüketebilirsiniz.

Havuç salatası

Rendenin en büyük kısmıyla rendelemiş olduğunuz havuçları yine aynı şekilde rendelenmiş kara lahana ile karıştırabilirsiniz. Daha sonra üzerine konserve mısır taneleri ve nar taneleri ekleyerek süsleyebilir, lezzetini taçlandırabilirsiniz.

Turp salatası

Kabuğu soyulmuş turpları yuvarlak halkalar halinde doğrayın. Doğradığınız turpların üzerini yoğurtla kaplayın ve üzerine fesleğen yaprakları serpiştirin. Bu şekilde hem düşük kalorili hem de oldukça besleyici bir salata yapabilirsiniz.

Roka salatası

Saplarından ayırdığınız rokaları büyük parçalar halinde kullanın. Üzerine küp küp beyaz peynir yerleştirin. Roka ve beyaz peynir birbirinden ayrı düşünülemeyen bir ikilidir. Herkesin bu şekilde bildiği ve sevdiği bu lezzete ilave olarak nar taneleri de ekleyebilirsiniz. Nar taneleri rokanın acı tadını yumuşatmaya yardımcı olacaktır.

Çoban salata

Her yemeğin en iyi arkadaşı olan çoban salata karnıyarığın yanında da servis edilmesi en uygun salatalardan biridir. Domates, kuru soğan, salatalık, sivri biber isteğe göre maydanozla ortaya paha biçilemez lezzette bir salata çıkarabilirsiniz.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.