Karnıyarık Yanına Ne Gider?

Karnıyarık Yanına Ne Gider?

Karnıyarık Yanına Ne Gider?

Karnıyarığı ister öğle yemeğinde ister akşam yemeğinde tüketmek üzere her daim yapabiliriz. Her iki öğünde de lezzetle yiyebileceğimiz yemek biraz uğraştırıcı olsa da tadı enfestir. Zaten soslu kıymayla patlıcanın müthiş uyumu patlıcanın közlenmiş olmasıyla bir kat daha lezzet katıyor, yemeğe. Tabi bu lezzeti tek çeşitle bırakmak hem diğer yemeklere hem de bu yemeğe haksızlık olur.

İşte bu yüzden biz de bu yemeğin diğer lezzetlerle uyumlu birleşimini sizlere detaylandırıyoruz. Dilerseniz hep birlikte diğer yemeklerimize göz atalım.

Cacık

İşte karnıyarıkla en uyumlu olan mezemiz yani salatalığın yoğurtla en güzel birlikteliği, cacık. Hem içinizi serinletecek hem ana yemeğimizle uyum sağlayacaktır.

Pilav

Minik pirinç taneleri hem doyurucu hem ana yemeğin yanına gidecek enfes lezzet.

Çorba

Her evde bulunan tarhana çorbası karnı yarık yemeğinin yanına giriş yemeği için harika bir seçim olacaktır.

Çünkü içlerimizi ısıtan bu çorba hemen hemen her yemeğin yanına giden yapımı basit bir o kadar da ekonomik bir yemektir.

Salata

Şöyle tertemiz hale getirilmiş bir marul yanına bol zeytinyağı ve soğan… Bu üçünün karışımı olan salata hem yemeğimizin yanına güzel gider hem de soframızda sağlıklı beslenmemizi sağlar.

Böylece yemek dengesini salata ile sağlamış oluruz.

Ekmek

Fırından yeni çıkmış bir somon ekmeği karnıyarığın suyuyla birleşince tadına doyum olmayacak bir lezzet daha ortaya çıkarmış oluyor.

Bu yüzden sofralarımızın temel besin kaynağı karbonhidratı bu yemeğin yanından eksik etmememiz gerekiyor.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir