Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

Karnıyarık Yemeği Yanında Ne Gider

Karnıyarık, patlıcan ve kıymanın buluşması ile oluşan bir lezzettir. Türk mutfağının özel yemekleri arasında yer alır.

Eğer bir menü hazırlanmak istenirse karnıyarık, o menünün ana yemeği olabilir. Bu menüde karnıyarığın yanında ilk olarak pilav tercih edilebilir.

Bu iki lezzet bile kullanılarak bir menü oluşturabilir. Karnıyarığın yanına hangi yemekler iyi gidebilir bu sorunun cevabı aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Pilav

Ana yemeği karnıyarık olarak yapan bir kişi kesinlikle karnıyarığın yanına ilk olarak pilav yapmalıdır. Çünkü bu ikili gerçekten çok güzel bir lezzet vermektedir.

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Eğer akşam bir menü hazırlamak istiyorsanız karnıyarık ile zeytinyağlı taze fasulyeyi bir arada yapmanız gerekir. Çünkü bu ikili gerçekten birbirine çok yakışmaktadır ve güzel bir lezzet vermektedir.

Patates Kızartması

Patates kızartması, kalorisi yüksek olan bir yemektir. Fakat yine de bu lezzetten vazgeçilmemektedir.

Ayrıca patates kızartması her yemeğin yanında ve her öğün yenebilen bir yemektir. Karnıyarığın yanında da tercih edilebilecek yemekler arasında yer alır.

Sebze Yemekleri

Sebze yemekleri, mevsiminde yetişen sebzelerin buluştuğu yemeklerdir. Birçok çeşidi vardır. Sebze yemeklerinin bütün çeşitleri karnıyarığın yanında gidebilecek yemeklerdir.

En iyi gidebilecek sebze yemekleri arasında ıspanak yemeği bulunmaktadır.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası, Türk mutfağının en önemli lezzetleri arasında yer almaktadır. En çok tercih edilenler arasındadır.

Her yemeğin yanına yakışan mercimek çorbası, karnıyarığın yanına da iyi gidebilecek bir çorbadır. Mercimek çorbası ve karnıyarık güzel bir lezzet oluşturur.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.