Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider

Kıyma köftesi küçük büyük herkesin sevdiği yemeklerden biridir. Özellikle çocuklar için köftenin farklı bir anlamı vardır.

Kaşar kıymaya yakışan lezzetlerden biridir. Kaşarlı köftenin yanına ne gider diye düşünenler için öncelikli sırada patates yemekleri yer alacaktır. Köfte ve patatesin eşsiz bir uyumu vardır.

Patates Mücver 

Kaşarlı köftenin yanına çıtır çıtır patatesler en çok yakışan lezzetlerden biri olacaktır elbette.

Farklı bir patates denemek isteyen kişiler için rendelenerek hazırlanan patates mücver kaşarlı köftenin yanında oldukça enfes bir lezzet olacaktır.

Sebzeli Mücver

Kıymanın besleyici özelliğine daha çok vitamin katmak için sebzelerden oluşan enfes bir mücver hazırlayabilirsiniz.

Sebzeli mücver için kabak, havuç, patates, mantar gibi lezzetleri rendeleyerek ekleyebilirsiniz.

Cipsi Salata

Kaşarlı köfte yemeği ile meze kıvamında olan cipsle salatayı tercih edebilirsiniz. Rus salatasına benzer şekilde hazırlanan mezenin içerisinde bol mayonez ekledikten sonra cipsleri küçük şekilde kırıp ilave edebilirsiniz.

Çocukların çok seveceği bir lezzet olan cipsle salatayı patates kızartması yanında servis edebilirsiniz

Akdeniz Salatası

Mevsim yeşillikleri ve beyaz peynir ile hazırlanan Akdeniz salatasına kaşarlı köfte yemeğinin yanında yer verebilirsiniz. Hafif yağlı beyaz peynir ile hazırlayacağınız Akdeniz salatası enfes olacaktır.

Patlıcan Salatası

Közlenmiş patlıcan ve kapya biber ile hazırlanan patlıcan salatası kaşarlı köfte yemekleri ile yakışacak bir lezzet olacaktır.

Kıymalı yemekler ile patlıcan salatası yakışan bir lezzettir. Kaşarlı köftenin yanına ne gider diye düşünenler için patlıcan salatası önerilen lezzetlerden biridir.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir