Yemek

Kavurmanın Yanında Ne Gider

Kavurma, etin kavrularak içerisine tercihe göre atılan sebzelerle yapılan bir yemektir. Türk mutfağında da çok fazlaca yer almaktadır.

Her yemeğin yanına yakışacak tarzdan bir yemektir. Kavurma, yanına bir salata yaparak da servis edilebilir veya yanına bir yemek yaparak da servis edilebilir.

Her iki şekilde de gidebilen bir yemektir. Kavurmanın yanına özellikle pilav çok iyi gider. Pilavın yanı sıra kavurmanın yanına gidebilecek diğer yemek türleri de aşağıda verilmiştir.

Pilav 

Pilav, her yemeğin yanına yakışabilecek bir yemektir. Özellikle kuru fasulyenin yanına iyi giden yemek, kavurmanın yanına da çok iyi gider. Eğer kavurma yapılmışsa yanına mutlaka pilav yapılmalıdır.

Çoban Salatası

Çoban salatası, taze sebzelerle yapılan güzel bir salata çeşididir. Kavurmanın yanına da iyi gidebilecek salatalar arasında yer alır. Çoban salatası ve kavurma çok lezzetli bir ikili olur.

Patates Yemekleri

Patates yemekleri, et yemeklerinin yanında iyi gidebilecek yemekler arasında yer alır. Kavurma yemeğinin yanına da her çeşit patates yemeği gider.

Fakat patates yemeklerinin hafif olanları seçilmesi kavurmanın yanında daha iyi gider ?

Patlıcan Yemekleri

Patlıcan yemekleri de kavurma ile güzel bir ikili oluşturabilir. Bu ikili ile sofralar çeşitlendirebilir ve güzel bir lezzet ikilisi oluşturulabilir.

Sebze Yemekleri

Patlıcan yemekleri ve patates yemeklerinden sonrada sebze yemekleri de et yemeklerinin yanında iyi gider.

Kavurmanın yanına sebze yemeği yapılarak kavurma yemeğinin ağırlığı biraz hafifletilir. Bu ikili ile dengeli bir yemek ikilisi oluşturulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı