Dini Konular

Kazanç Duası ve Anlamı Meali İle İlgili Makaleler

Kazanç elde edebilmek için okunabilecek dua sayısı çok fazladır ve bu dualar, dinimiz adına caiz olarak kabul edilmektedir. Çünkü bir Müslümanın hayatını daha iyi idare edebilmesi, daha rahat ibadet edebilmesine vesile olabilecektir. Bu bağlamda da peygamber efendimizin (s.a.v) de tavsiye ettiği gibi, mülk edinmek için dua edilebilir.

Bir kazanç duası örneği olarak, Maide (5/114) ayetini tavsiye edebiliriz. Bu ayetin anlamı da ‘’Ey Allah’ım bizi rızıklandır. Sen rızıklandıranların en hayırlısısın.’’ Şeklindedir. Bu ayet ile her gün dua edebilir ve rızkınız için dua etmiş olabilirsiniz. Kazanç duası ve anlamı için diğer dualardan da söz edebiliriz.

Helal Kazanç Duası

Kazançların helal olması, İslam dini açısından farz kılınmıştır. (Tırmizi, De’avat 110) meali olarak, ‘’Allah’ım! Bana helal rızık nasip eyle, haramlardan koru. Lütfunla beni senden başka kimseye muhtaç etme.’’ Olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısı ile de bu ayet ile de kazanç için dua ve anlamı olarak bir örnek verebiliriz.

Kazanç Duası Türkçe

Kazanç elde edebilmek için bu ayet ve duaları okuyabilir ve daha sonra da gönlünüzden geçen mülk ya da kazanç için dua edebilirsiniz. Mülklerin tek sahibi olan Allah’ın izni ile de bu dualar sonrasında helal bir şekilde kazanç sahibi olabilirsiniz. Ayrıca mülk adına, ev ya da bunun gibi bir mülke sahip olabilmek için de dua edilebilir.

rızık bereket ve kazanç duası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı