Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Kedi Tüyü Temizleme Yöntemleri

Kediler dünyanın en tatlı hayvanlarından biridir. Ayrıca evde bakımı en kolay hayvan olarak görüldüğü için de oldukça fazla tercih edilir. Kedilerin size yaratabileceği tek sıkıntı ise kedi tüylerinin nasıl temizleneceğidir.

Kıyafetlerinizden, mobilya ve halılarınızdan kedi tüylerini temizlemek için birçok farklı yöntem var;

Kedinizi bol bol tarayarak sürekli kedi tüyü temizlemek zorunda kalmayabilirsiniz. Kedinizin bakımına ne kadar çok önem verirseniz kedinizin bakımı o kadar kolaylaşacaktır.

Kıyafet ve yastık kılıflarınızdan kedi tüylerini temizlemek için bu iş için özel üretilmiş toz ve tüy rulolarından faydalanabilirsiniz.

Tek kullanımlık birçok banttan oluşan bu alet sayesinde evden çıkmadan önce birkaç saniye içinde üzerinizdeki kedi tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Latex bir eldiven sayesinde kıyafet, yastık kılıfı, hali vb. eşyalarınızdaki kedi tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Latex eldivenin yapışkan yapısı sayesinde bir çırpıda bütün tüyler elinize yapışacaktır.

Ponza taşı ile de kedi tüyü temizliği yapmak mümkün. Halı ya da mobilyalarınızın üzerine hafifçe ponza taşını sürün ve sonucu görün. Bütün tüyler taşın üzerine yapışacaktır.

Bulaşık süngeri ile de aynı ponza taşında ve bulaşık süngerinde yakalayacağınız etkiyi görebilirsiniz. Bulaşık süngerini tüylü olduğunu düşündüğünüz yüzeyin üzerine sürün ve sonucu görün.

Kurutucu ile de tüylerden kurtulabilirsiniz. Genellikle kıyafet ve nevresim tarzı eşyalarınız için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Özellikle siyah renkli kıyafetlerinizde kedi tüyü rahatlıkla görülebileceği için kurutucuda çamaşırlarınızı temizlemek sizin için en kolay ve pratik yöntemlerden biri olacaktır.

Elinizde hiçbir malzeme yoksa ve kedi tüylerinden acilen kurtulmak istiyorsanız varsa bir koli bandı sayesinde yapıştır çek tekniği ile kedi tüylerinden kurtulmanız mümkün.

Anlık bir çözüm olsa da kedi tüylerinden kurtulmak için koli bandını kullanmak oldukça mantıklı seçeneklerden sadece biridir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir