Dini Konular

Kenzül Arş Duası Arapça Yazılışı Ve Türkçe Okunuşu

Kenzül Arş duası diğer dualara bakıldığında uzun bir duadır. Bununla çok etkili ve peygamberimizden rivayet edildiğine göre, kim ömründe bir kere bu duayı okursa, Allah onu kıyamet gününde yüzü ayın on dördü gibi parlak yapar, denmiştir. Bu duanın Arapçası iki sayfa tutmaktadır. Elbette ki daha uzun dualar olmasına rağmen bu dua bazı kısa dualara göre uzun sayılır.

Kenzul arş duasının tamamı

Kenzül Arş duası çok uzun olmakla birlikte, okunduğunda faziletleri de çoktur. Bu duanın tamamı okunduğunda, okuyan kişi dertlerinden kurtulur. Eğer korkan kimse kenzül Arş duasını okursa korkularından arınır. Allah onu korkularından emin kılacaktır. Susayan kişi varsa Allah onun susuzluğunu gidermektedir. Aç olan kişi okursa, açlığı giderilir, hasta okursa hastalığından şifa bulur. Bur kuşu bu duayı dünya veya ahiret ihtiyaçları için okursa, Allah onu rızıklandırır ve ihtiyaçlarını giderir. Eğer borçlu olan bu duayı okursa, Allah ona borçlarını ödemesi için yardım eder.

Kenzül Arş Arapça ve Türkçe

Kenzül Arş duası hem Arapça ve hem de Türkçe olarak bulunmaktadır. Bunun yanında bu dua Arapça olarak okunabildiği gibi, istenirse okunuş şekli bizim şimdiki alfabemize de çevrilmiş olarak bulunabilir. Eğer Arapça veya Kuran bilmeyen kişiler varsa ve bu kişiler bu duayı ezbere bilmiyorsa, Arapça okunuşu bizim alfabemize çevrilmiş olan metne bakarak bu duayı okuyabilir.

Kenzül Arş Duası arapça 1 Kenzül Arş Duası arapça 2 Kenzül Arş Duası

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı