Kenzül Arş Duasının Anlamı Nedir? Fazileti hakkında Faydalı Bilgiler

Kenzül Arş Duasının Anlamı Nedir? Fazileti hakkında Faydalı Bilgiler

Kenzül Arş Duasının Anlamı Nedir? Fazileti hakkında Faydalı Bilgiler

Bu dua Allah’tan af, mağfiret ve bütün dünyadaki ihtiyaçlarımızı içine alan ve karşılanmasını isteyen çok faziletli ve çok geniş bir duadır. Kuran ve hadislerden alınmış olan bu duanın, sıkıntılı durumlarımızda, günahlarınızdan af dileme ve bağışlanma isteğimizin, bununla birlikte ihtiyaçlarımızın tümüyle giderilmesinin istendiği her anda Rabbimizin rahmetine sığınmak için okuyabiliriz. Tüm isteklerimiz konusunda bu duayı okuyarak Rabbimizden bu isteklerimizi dileyebiliriz.

Kenzül Arş duasının anlamı

Bu dua Adem Aleyhisselam zamanından beri gelen ve başta peygamberimiz Hz. Muhammed’den başlayarak bütün peygamberlerin hürmeti için, besmele hürmeti ve hakkı için, istek ve ihtiyaçlarımızı istememize aracı olacak çok tesirli ve faziletli olan bir duadır.

Kenzül Arş duasının fazileti

Bu dua ile sıkıntılarımızdan, günahlarımızdan bağışlanma ve af dilediğimiz her zaman, ayrıca ihtiyaçlarımızın karşılanmasını istediğimiz her an bu duayı okursak bu istediklerimiz Allahın izni ile olacaktır.  Çok geniş bir dua olan Kenzül Arş duası cenabı Haktan bağışlanma talebini sunuyor. Günahlarımızı Allahtan (c.c) başka hiçbir varlığın bağışlayamayacağını ifade eden bu dua okunduğunda yüce kişilerin yüzü hürmetine özrümüzün kabul edilmesini, isteklerimizin verilmesi ile birlikte ihtiyaçlarımızın giderilmesini ve bütün bunlarla birlikte günahlarımızdan bağışlanmamızı Allahtan (c.c) diliyoruz. Bu da gösteriyor ki bu duanın anlamı kadar geniş bir çerçeve çizdiği için çok tesirli bir dua olarak isteklerimizi Yaradana sunmamızı sağlıyor. Ayrıca yaradana şükür etmek için de bu dua okunabiliyor.

Kenzül Arş Duasının Anlamı türkçe

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir