Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

Kereviz Salatasının Yanında Ne Gider

Bu harika yoğurtlu ve sarımsaklı salatanın içerisinde çiğ olarak rendelenmiş kereviz bulunuyor.

Dilerseniz bu leziz salatanın içerisine ceviz vs. koyabilirsiniz. Kereviz salatasının üzerini çeşitli baharatlarla yahut maydanozla süsleyebilirsiniz.

Kereviz salatasını bir kere yiyenler artık ondan vazgeçemezler. Oldukça da faydalı olan kereviz salatasının yanında ne gider diye düşünüyorsanız; pek çok yemeğin yanına salata yahut meze olarak kereviz salatasının çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Kısır

Hanımların günlerinde yahut bir öğün olarak da yapabilecekleri kısırın yanında kereviz salatası harika bir lezzet olarak yerini alabilir.

Kısır yahut bulgur türü köftelerin yanında bu tür yoğurtlu bir meze oldukça lezzetli bir ikili oluşturacaktır.

Dolma

İster yaprak sarması, ister lahana sarması yahut pek çok çeşitli dolma yapın yanına yoğurtla hazırlanmış bir kereviz salatası çok iyi gidecektir.

Dolmanın yanında pilav türü bir yiyecek yapılamayacağından bir çorba ve kereviz salatası size harika bir öğün kazandıracaktır.

Et Sote

Ana yemek olarak et yahut tavuk sote yapabilir ve yanına harika bir kereviz salatası da ekleyebilirsiniz.

Et yemeklerinin yanına da oldukça yakışan yoğurt, kereviz salatası şeklinde hayat bulduğunda harika bir damak tadı oluşturduğuna şahit olabilirsiniz.

Pilav

Pilav ana yemeklerin yanında olmazsa olmaz bir yemektir. Pilavın yanına yoğurt çok yakıştığından, pilav ve kereviz salatası da harika bir seçim olacaktır.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir