Kestane Nasıl Muhafaza Edilir

Kestane Nasıl Muhafaza Edilir

Kestane Nasıl Muhafaza Edilir

Kış aylarında ve yılbaşı gecesinde en çok tercih ettiğimiz yiyeceklerden birisi de kestanedir. Kestane mangalda , fırında , tavada yapılmaktadır ve sizler kestaneyi nasıl yaparsanız yapın fark etmez tadı yine de harika olacaktır. Kestane pişirildiği zaman direk yenilebilir isteyenler çorbalarda , reçellerde veya şekerlemede de kullanabilir. Kestane en çok kış ayında çıkar ve sizler her yerde rahatlıkla bulup alabilirsiniz. Fakat kestane iyi bir besin olmakla beraber oldukça hassas ve kolay bozulabilen , küflenen bir besindir. Eğer doğru saklama koşullarını bilmezseniz kestaneniz ya bozulur ya da küflenir. O zaman kestane nasıl saklanır ona bakalım hep beraber.

Buzdolabında Kestaneler Nasıl Saklanır

Buzdolabında kestane saklamak isteyenler ilk olarak kestaneleri kuru ve temiz bir bezle iyicene silsinler sonra buzdolabı poşetine koysunlar. Unutmamanız gereken nokta ise buzdolabı poşetinin üzerine birkaç delik açın sonra buzdolabına koyun. Böylelikle kestanenizi 1 hafta boyunca buzdolabında muhafaza etmiş olursunuz. 1 hafta sonunda ise çıkartıp istediğiniz gibi yapıp yiyebilirsiniz.

kestane kışın nasıl saklanır Kestane Nasıl saklanır kestaneleri nasıl saklanır kestanenin nasıl saklanır kestaneyi nasıl saklanır yaş kestane nasıl saklanır

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.