Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri

Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri

Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri

Kırkyama geçmişten günümüze dek gelebilmiş bir kumaş birleştirme sanatıdır. Kırkyama örnekleri çok çeşitlidir. Bazı kırkyamalar bez parçalarının birleştirilmesi ile meydana getirilirken bazı kırkyamalar birden fazla farklı renkteki ve dokudaki örgünün bir araya getirilmesi sonucu elde edilir. Geçmişte yoksul kesim elindeki kumaşları birleştirerek giysi elde etmeye çalıştıkları vakit ortaya çıkmış olan kırkyama, günümüzde modern bir hava ve farklı bir estetik yaratmak isteyen hanımların ve özellikle genç kızların tercihi olmaktadır. Kırkyama birçok farklı desende, renkte, yapıda kumaşın bir araya getirilmesi sonucu oluştuğu için kombin yapılacak her kıyafet ile uyum sağlayabilmektedir. Eğlenceli, yenilikçi, dinamik ve sıra dışı bir görünümü vardır.

Kırkyama Tasarımlarında İlhamlar

Kırkyama sistemi göz algısı ve beğenilere göre şekillenebilen bir el sanatı olarak düşünebilir. Uygulanma alanları oldukça fazladır. Önemli olan kumaşları birbirleri ile bağlantılı bir şekilde düz sade renklerden cafcaflı renklere tasarlayabilmektir. Böylece sonuç olarak kırkyama örnekleri bazında çok güzel bir sonuç alınabilecektir. Yapılan tasarım örneklerinde pek çok ilhama konu olan el işçilikleri bulunmaktadır. Asimetrik kareli bir battaniye üzerinde, kırmızı, yeşil ve siyah tonlarının her bir karenin içerisini belirli bir şekilde doldurması bunlardan bir tanesine örnek verilebilir. Ya da tek bir yıldızın etrafına ve uçlarına ufak ufak renkli daireler eklenerek, güzel bir kırkyama tasarımı oluşturularak, şık ve modern sonuçlar alınabilir.

değişik Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri en güzel Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri farklı Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri güzel Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri harika Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri facebook Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri resimli Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri tumblr Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri yeni Kırkyama Örnekleri Ve Görselleri

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir