Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

Her sofrada vazgeçilemeyen bir başlangıç, sıcak bir mercimek çorbasıdır. Her yemek ile uyan mercimek çorbasını sevmeyen yoktur.

Mercimek çorbası süzülmeden salçalı yapıldığı gibi süzülerek hafif bir çorba olarak ta tercih edilebilir.

Nane, pul biber ve limon ile sıcak bir mercimek çorbasına kimse hayır demez. Yapımı en kolay çorbalar arasındadır mercimek çorbası sadece yemeklerde değil kahvaltıda bile yiyebilirsiniz.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider gibi bir düşünce içine girerseniz her türlü et yemeğinin başlangıcı olabileceğini bilmelisiniz.

Mezgit Tava

Genel olarak kırmızı et ya da tavuk etiyle beraber tercih edilen mercimek çorbası mezgitle güzel bir uyum yakalar.

Mercimek çorbası ile mezgit denemelisiniz. Mezgitleri temizledikten sonra iri parçalar halinde hazırlayıp mısır ununa bulayıp tavada kızartmanız yeterli gelecektir.

Fırında Tavuk

Tavukları fırın poşetine koyup 4’e böldüğünüz bir kuru soğan ve biber fırına poşeti atın pişirmesi kolay olduğu kadar lezzeti de çok olan fırında tavuk mercimek çorbası ile en çok düşünülen yemeklerdendir.

Salata

Mercimek çorbasının olduğu bir menü de salata olmaması düşünülemez. Marul salatası yapabileceğiniz gibi patatesle bir salatada yapabilirsiniz.

Bol limon ve zeytinyağlı bir şekilde yapmış olduğunuz salata ile sofranızı renklendirebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Tamamlayıcı yemeklerden olan pilavı mercimek çorbalı menüye eklemlisiniz. Şehriyeli de tercih edebileceğiniz pilavı et suyu ve tere yağ kullanarak pişirmeyi denemelisiniz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir