Kırmızı Sivilce Lekeleri ve İzleri Nasıl Geçer?

Kırmızı Sivilce Lekeleri ve İzleri Nasıl Geçer?

Kırmızı Sivilce Lekeleri ve İzleri Nasıl Geçer?

Yüzünüzdeki sivilceleri sıkmaktan bir türlü kendinizi alıkoyamıyorsanız ve sırf bu yüzden yüzünüzdeki kırmızı sivilce lekeleri ve izlerinden şikayetçiyseniz; bir takım yöntemler sayesinde bu iz ve lekelerden kurtulabilir, daha pürüzsüz ve daha iyi görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüzdeki kırmızı sivilce lekelerinden kurtulmanın birden çok yöntemi bulunuyor. En etkili sonuç alabileceğiniz yöntem ise lazer tedavisi.

Ancak lazer tedavisine ayıracak bütçeniz bulunmuyorsa,  peeling etkisi gösteren cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Tamamen doğal yöntemler ile kırmızı sivilce lekeleri ve izlerinden kurtulmak istiyorsanız; aşağıdaki önerilerimizi deneyebilirsiniz.

  • Buz ile Kompres

Evet, morluk tedavisinde oldukça etkili olan buz; leke tedavisinde de oldukça iyi sonuç veren bir yol.

Yüzünüzdeki kırmızı sivilce izleri yeni yeni oluşmaya başladıysa bir adet buz kalıbını sivilce lekeleriniz üzerinde bir süre boyunca bekletin. Böylelikle sivilcenin daha da koyulaşmasının ve belirginleşmesinin önüne geçebilirsiniz.

  • Limon Suyu ile Kırmızı Sivilce Lekeleri Tedavisi

Limon suyunu yüzünüze sürmeden önce yüzünüzü bol su ile durulayın ve iyice temizleyin. Ardından taze limon suyuna bir miktar pamuğu bandırın ve sivilce izlerinin olduğu yerlere pamuğu ovalayarak sürün.

10 dakika boyunca bekledikten sonra cildinizi tekrar ılık su ile durulayın.

NOT: Limon suyu kullandıktan sonra kesinlikle güneş ışığına çıkmamanız gerekiyor.

  • Soda ile Kırmızı Sivilce Lekeleri Tedavisi

Öncelikle 1 çay kaşığı sade yemek sodası ile 2 çay kaşığı temiz suyu karıştırın.  Ardından bu karışımı sivilce lekelerinin üzerine ovalar şekilde sürün. 3- 4 dakika boyunca bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulamayı unutmayın.

  • Diğer Yöntemler:

Gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanarak, yüzünüzdeki kırmızı sivilce lekeleri ve izlerinden de kurtulabilirsiniz.

Ya da kozmetiklerde cilt beyazlatıcı olarak satışa sunulan, C vitamini, arbutin ve meyan kökü içeren kozmetik ürünlerden temin edebilirsiniz.

Son olarak, doktor tavsiyesi ile kullanılan Isotrexin cilt temizleme jelini kullanabilirsiniz. Böylelikle hem sivilce izlerinden kurtulabilir hem de yeni akne oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ancak bu jeli kullanabilmek için öncelikle doktora görünmeniz ve ilacı reçete ettirmeniz gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.