Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu olan kadınlar giyim tarzlarında bazı noktalara dikkat ederlerse eğer vücutlarını daha uzun gösterebilirler. Bizde bu yazımızda elimizden geldiği kadar sizlere bu püf noktaları aktarmaya çalışacağız. İlk olarak giysi ve aksesuarlar vücudunuzda iyi durması için vücudunuzu çok iyi tanımalısınız. Eğer sizler vücudunuzun pozitif ve negatif yönlerini bilirseniz çok kolay seçimler yapabilirsiniz. Negatif yönlerinizi kamufle edebilir , pozitif yönlerinizi de daha ön plana çıkartarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Şimdi kısa boylu kadınların ayakkabı seçiminde nelere dikkat etmeli bundan bahsetmek istiyorum. Ayakkabı seçimi yaparken her zaman vücudumuzu çok iyi tanımalıyız bu son derece önemli faktördür. Bacak boyunuz , bilek kalınlığınız ve ayakkabılarınızdaki deformasyonları iyi bilelim bunlar çok önemlidir.

Ayakkabı terciği yapacak olan kısa boylu kadınlarımız burun kapalı , dekoltesi açık ve birde topuklu ayakkabı ile hem uzun gözükeceksiniz , hem de çok şık olacaksınız. Genel olarak bacakları kısa ve kalın olan kadınlar bilekte biten bootie tarzı kısa bot modellerini tercih etmektedirler. Bu tarz botları tercih etmek isteyenler bence kaçırmasınlar çünkü kısa botlar bacak boyunuzu böler , bileğin kalınlığını ortaya çıkarır. Kısa bacak boyuna sahip olan kadınlar varsa topuklu ayakkabı seçsinler sizi daha uzun gösterebilir. Kemer seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Doğru bir kemer sayesinde çok daha uzun ve çok daha fit olabilirsiniz. Kısa boylu bayanlarımız kemerleri belin yukarısına taksınlar böyle daha güzel görünürsünüz. Kısa ama kilolu iseniz o zaman kemeri tercih etmeniz doğru olmaz. Kısa ve zayıf olan bayanlar ise kalın kemerler dışında diğer kemeleri rahatlıkla takabilirler.

Etek tercih yapacağınız zaman dizüstü modelleri tercih etmenizde fayda vardır. İnce ve kısa olan bayanlar yüksek belli etekleri giymeleri en doğru karardır sizi daha asil gösterir. Daha şık etek istiyorsanız da paletli , parlak ve sade gibi etekleri de seçebilirsiniz. Gece kıyafetinde kısa boylu kadınlarımız uzun elbiseler giymiş ise o zaman topuklu bir ayakkabı modeli seçerek kamufle edebilirler. Bu sayede hem şık görünürsünüz , hem de uzun. Kilolu ve kısa kadınlarımız varsa gece elbisesi olarak şifon elbiselerini tercih etmesinler onun yerine diz üstünde kalan fakat mini olmayan elbiseleri tercih ederek daha güzel ve uzun görünebilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir