Kısırın Yanında Ne Gider

Kısırın Yanında Ne Gider

Kısırın Yanında Ne Gider

Çay keyiflerinin özellikle vazgeçilmez tarifleri arasında yer alır. İnce doğranmış zevke ve damak lezzetine göre birbirinden farklı malzemelerin birleşiminden oluşmaktadır.

Bulgur, soğan, salça, maydanoz, karabiber, pul biber, limon ve nane gibi derin malzeme listesinden oluşmaktadır. Dilerseniz içerisine ekleme ve çıkartma da bulunabilirsiniz.

Sigara Böreği

Çay lezzetlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ev hanımlarının kısırdan sonra en fazla tercih ettikleri lezzettir.

Üçgen yufka içerisinde peynir ve maydanozdan oluşan karışımın eklenerek sigara şeklini alır. Kızgın yağda kızartılır ve çıtır olması önemlidir.

Çay

Demini güzel alan Türk kültürüne özgü çayın da kısır yanında muhteşem ikili rolünü taşımaktadır. İkisi bir arada ayrı lezzeti oluşturmaktadır.

Kurabiye

Dilerseniz kakaolu, dilerseniz sade olarak yapacağınız kurabiyeler, kısır sonrasında ağızda nefis tat bırakmaya yardımcı olacaktır.

İçerik olarak da jöle ya da tart kullanmak da tamamen size kalır. Tatlı ve tuzlu olarak iki farklı alanda yapmanız daha tercih edilebilir olacaktır.

Kızartmalar

Dilerseniz kısırın yanına ekleyeceğiniz, patates, patlıcan ve biberden oluşan kızartma tercihlerinizle de lezzetinize lezzet katabilirsiniz.

Mantı

Ayrı alanda lezzet olan mantı, bol yoğurt ile kısırın yanına uyum sağlayan en büyük lezzet arasında yer almaktadır.

Dilerseniz sos ile süsleyebilir, görsel ve tat bakımından da önemli noktaya erişebilirsiniz.

Poğaça

Ev yapımı çıtır poğaçalar her zaman tercihlerin üst sırasında yer alır. Dilerseniz peynirli, kıymalı ya da sebze seçenekleri ile yapacağınız poğaçalar misafirlerinizi etkilemek konusunda yeterli olacaktır.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.