Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

Çizgi film karakteri olan Temel Reis ile özdeşleşen ıspanak yemeği hem besin değeri açısından oldukça zengin hem de lezzetli bir yemek çeşididir.

Ispanak yemeği sade ve zeytinyağlı olarak yapılabileceği gibi etli veya kıymalı olarak da tercih edilebilir.

Ispanak yemeği genel olarak yanında yoğurt ile beraber servis edilir. Tercihe göre yoğurda sarımsak ilave edilebilir.

Ispanak yemeği genel olarak pirinç ile yapılır. Ancak bulgurun da vitamin değerlerinden faydalanmak adına pirinç yerine bulgur ile de yapılabilir.

Kıymalı ıspanak yanında ne yapılır sorusuna cevap olarak aşağıda madde madde öneri sunabiliriz.

Börek 

Börek çeşitlerinden herhangi biri peynirli olmak koşulu ile kıymalı ıspanak yanına uygun olur. Belki bir su böreği yapmak yorucu olabilir su böreği tadında farklı pratik börek çeşidi tercih edilebilir.

Makarna

Ispanağın içinde bulunan kıyma protein açısından zengin olup, kıymalı ıspanağın yanına karbonhidrat açısından zengin olan makarna yapılırsa günlük vitamin ve mineral ihtiyacı da karşılanmış olur.

Makarna bol domatesli veya salçalı veya hafif sarımsaklı yapılabileceği gibi peynirli bir makarna da uygun olur. Makarnanın üzerine kekik güzel bir baharat olur.

Çorba

Türk mutfağının vazgeçilmez başlangıç içeceği olan çorba çeşitlerinden herhangi biri kıymalı ıspanak yemeğinden önce servis edilmek üzere uygun olur.

Çorba çeşidi olarak, mercimek çorbası, şehriye çorbası örnek olarak verilebilir.

Patates Püresi

Haşlanan patateslerin rendelenerek süt ile hafif pişirilerek yapılan patates püresi kıymalı ıspanağın yanında yapılacaklar arasında değerlendirilebilir.

Fırında Kremalı Patates

Patates farklı bir şekilde sunum yapılmak istenirse, patatesler ince yuvarlar şeklide kesilir. Üzerine krema dökülür ve fırında pişirilir.

Bu şekilde hazırlanan fırında kremalı patates yemeği de kıymalı ıspanak yanına gayet güzel olur.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.