Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır?

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır?

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır?

Bayanların günlük dertlerinden biri de akşam yemeğine veya öğlen yemeğine ne pişirileceğine karar verilmesidir. Yemek olarak kıymalı ıspanak yapmaya karar verdiyseniz, sıra geldi kıymalı ıspanak yanına ne yapılır sorusuna cevap aramaya.

Kıymalı Ispanak ve Vitaminler

Kıymalı ıspanak yemeği içinde bulunan kıyma nedeniyle protein açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Ispanak da ayrıca vitamin ve mineraller açısından zengin bir besin kaynağıdır.

Bu durum da Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına yapılacak yemek olarak karbonhidrat açısından zengin olan makarna yemeği düşünülebilir.

Makarnanın içine koyulacak olan peynir, içinde bulunan Kalsiyum ile makarna yemeğini de oldukça zengin bir besin kaynağına dönüştürecektir.

Peynirli Makarna

Kıymalı ıspanak yemeği ve yanına yapılacak peynirli bir makarna yemeği kişilerin gereksinimi olan günlük protein, yağ, Kalsiyum ve birçok mineral ve vitamin ihtiyacını karşılayacaktır.

Çocukların büyümesi ve gelişimi açısından vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmasının çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu durumda Kıymalı ıspanak, yanına makarna mükemmel bir menü olacaktır.

Patates Püresi

Kıymalı ıspanağın yanına patates püresi de oldukça yakışır. Tabakta görünüm olarak yeşil ve sarı hoş bir görünüm olacaktır.. Ve tabi ki ıspanağın yanın da vazgeçilmez olan yoğurt ile menü tamamlanabilir.

Elma Dilimli Patates

Yapılacak olan kıymalı ıspanağın yanına elma dilimli patateste düşünülebilir. Ayrıca bulgur pilavı da güzel olabilir. Tabakta, kıymalı ıspanak, elma dilimli patates, bulgur pilavı ve olmazsa olmaz yoğurt güzel bir menü olacaktır.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir