Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider

Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider

Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider

Makarna, İtalyan mutfağına ait bir yemektir. Fakat Türk mutfağında da çok fazlaca yapılmakta ve tercih edilmektedir.

Kolay yapımı ve çeşitli şekillerde yapıldığından dolayı tercih edilmektedir. Bunların yanında birde lezzetinden dolayı yapılmaktadır.

Kıymalı makarnada makarnanın farklı çeşitlerindendir. Kıyma ile makarnanın çok güzel bir buluşmasıdır.

Bu ikilinin buluştuğu bu yemek birçok yemeğin yanında yer alabilir. Tercihe göre akşam ve öğle öğünlerinde afiyetle yenebilir.

Peki, kıymalı makarnanın yanına hangi yemekler iyi gider? Bu sorunun cevabı ise aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir.

Patates Püresi

Patates, her yemeğin içerisine lezzet katan bir sebzedir. Patates püresi de patatesin haşlanarak püre haline getirilmesidir. Kıymalı makarnanın yanına da iyi gidebilecek bir yemektir.

Pilav

Pilav, birçok yemeğin yanında olmazsa olmazlardandır. Türk mutfaklarında da çok fazlaca tercih edilen pilav, kıymalı makarna ile iyi bir ikili olur.

Sebze Yemekleri

Sebze yemekleri, gerçekten bir besin deposu ve lezzetli yemeklerdir. Her yemeğin yanına yakışır. Kıymalı makarnanın yanına da yakışacak bir yemektir.

Mercimek Köfte

Mercimek köfte, hangi şekilde yapılırsa yapılsın sonuçta güzel bir tad verir. Çoğu yemeğin yanında afiyetle yenebilir bunlardan biride kıymalı makarnadır. Kıymalı makarna ile mercimek köfte çok iyi gidebilecek bir ikilidir.

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Türk mutfaklarında özel bir yere sahip olan zeytinyağlı taze fasulye, gerçekten muhteşem bir lezzete sahiptir. Kıymalı makarna ile iyi gidebilecek yemekler arasında da yer alır.

16 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. pilav ne lan hangi beyin yoksunu hazırlamış bunu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir