Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

Kıymalı patates yemeği mükemmel sofraların en çok tercih edilen tariflerindendir. Patates ve de kıyma ile birlikte pişirilen bu tarifte olması gereken en önemli baharatlardan birisi de karabiberdir.

İsterseniz sulu, isterseniz de az sulu da yapabilirsiniz. En kolay yapılan ve de oldukça lezzetli olan yemeklerden olan patatesli kıyma yemeğinin yanında hangi lezzetler uygun olur sizler için derledik.

Tel Şehriyeli Pirinç Pilavı

Akşam yemeklerinin olmazsa olamazlarından olan pirinç pilavı her ana yemeğin yanında sunumlarda kullanılan tatlardandır.

Hele de tel şehriyeli ve tereyağlı bir pirinç pilavının içine birazda et suyu eklerseniz tadına doyum olmaz bir akşam yemeği geçirirsiniz.

Kıymalı patates yemeğinin yanında da büyük keyifle tel şehriyeli pirinç pilavınızı sunabilirsiniz.

Erişte

Erişte Anadolu’nun bizlere kattığı önemli lezzetlerden birsidir. Hem yazın evlerde, kışın tüketmek için yapılır, hem de ziyafet sofralarında ağır yemeklerin yanında sunmak için hazırlanır.

Marketlerden de erişteye ulaşabilirsiniz. Bol kıymalı patates yemeğinizin yanına da çok yakışacaktır.

Makarna

Tel makarna, fiyonk, boru, kelebek ve de daha farklı çeşitleri ile makarna her zaman neredeyse her öğünde hayatımızda olan bir yemektir.

İstediğiniz makarnayı kıymalı patates yemeğiniz ile servis edebilirsiniz. Muhteşem bir ikili olacaktır.

Cacık

Farklı bir cacık yapmak isteyenler yoğurda salatalıklarını rendeledikten sonra su yerine bir miktar soda da koyabilirler Sodalı cacığınız kıymalı patates yemeğiniz ile misafirlerinizin içini serinletecektir.

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası ile harikalar yaratan sofralardan mı kurmak istiyorsunuz. Mercimek çorbanıza bir iki kaşık tereyağı ile servis edip, arkasından da ana yemek olarak kıymalı patatesi ikram edebilirsiniz.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir