Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Yeşil mercimekli çok sayıda yemek tarifi vardır. Bunlardan en çok akşam yemeği ya da öğle öğünü olarak seçilen tarif kıymalı yeşil mercimek yemeğidir.

Yeşil mercimek hem lezzeti hem de içinde olan yüksek besin değeri sayesinde her an tercih edebileceğiniz yemeklerden birisidir.

Çocuklarınıza, ailenize ve de sizler için çok değerli olan misafirlerinize hem lezzetli hem de sağlıklı bir yemek sunmak isterseniz eğer, mutlaka kıymalı yeşil mercimek yemeğini tercih etmelisiniz.

Cacık 

Kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanında en iyi ne gider sorusunun en doğru cevabı cacık olacaktır.

Yoğurda isterseniz küçük küçük doğrayacağınız salatalıkları, tercihe göre rendeleyebilirsiniz.

Sarımsak, tuz ile tatlandıracağınız cacığınıza zeytinyağı, nane ya da pul biber de ekleyerek kıymalı yeşil mercimek yemeğinizin yanında sunabilirsiniz.

Makarna

Kıymalı yeşil mercimek yemeğiniz ile birlikte makarna tercih edebilirsiniz. Sade ya da salçalı yapacağınız makarnanız ile birlikte yiyeceğiniz kıymalı yeşil mercimek yemeği sizlere sağlıklı bir öğün geçirmenizi sağlayacaktır.

Pirinç Pilavı

Tereyağlı ve de şehriyeli pirinç pilavınız ile birlikte kıymalı yeşil mercimek yemeğinizi misafirlerinize servis edebilirsiniz. Pirinç pilavınıza servis ederken karabiber eklemeyi de unutmayınız.

Domates Çorbası

Taptazeyken alıp konservelediğiniz domates soslarından yapabileceğiniz gibi normal domatesler ile de harika bir domates çorbası kıymalı yeşil mercimek yemeğinize eşlik edebilir.

Karnabahar Salatası

Yoğurtlu karnabahar salatası, kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanında iyi bir seçim olacaktır. Akşam yemeklerinizde iyi bir ikili olacaktır.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.