Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

Sahanda yumurtayı kolay pişirilebilmesinin yanı sıra besleyici olmasıyla da çok sık tercih ederiz.

Hatta temel bir besin olduğu için içerisine katacağımız farklı malzemeler ile de çeşitlendirebiliriz. Bu çeşitlerden özellikle lezzetiyle en akıllarda kalanlardan birisi de kıymalı yumurtadır.

Tavaya atacağınız margarin ile kıymayı pembeleşinceye kadar kavurun ve üzerine 2-3 yumurta kırın.

Dilerseniz hafif baharat ekleyebileceğiniz yumurtanızın özellikle sarılarını dağıtmamayı başarabilirseniz, yemeğe oturduğunuzda iştahınız tavan seviyelerinde olacaktır.

Peki, bu lezzetli ve pratik Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider? İşte birkaç öneri…

Çoban Salatası

Salatalık, domates, soğan, sivri biber, maydanoz tuz, limon, yağ… İçinde kıyma olması sebebiyle ana yemek grubuna yaklaşan yumurtanızın yanında ferahlatan bir çoban salatası tadı dengeleyecek, aynı zamanda ekşi ve acı tatlar kıymalı yumurtanıza renk katacaktır.

Naneli Ayran

Yoğurdun ferahlığı kıymalı her yemek ve kıymasız olsa dahi yumurta ile müthiş uyum içerisindedir.

Yoğurdun ayrana dönüşmesi ve nane ile güçlendirilmesi ise kıymalı yumurtanızın tadını güçlendirecek böylece yemeye doyamayacaksınız.

Domates Çorbası

Domates çorbasının kendine has kıvamı ve üzerine serpilen kaşarı ile kıymalı yumurtanın yanına tercih edilebilecek güçlü karakteri olan bir çorbadır.

Patates Kızartması

Patates kızartması hemen hemen tüm yemeklerimize misafir olabilecek bir karakterdedir ve bu karakteri sebebiyle çok sevilir ve tercih edilir.

Yanında ketçap, barbekü sos, ranch sos ile servis edilecek bir patates kızartması kıymalı yumurtaya apayrı bir tat katacaktır.

Sarımsaklı Yoğurtlu Makarna 

Çoğumuz kokusu nedeniyle tercih etmesek de sarımsak tam bir antibiyotik, tam bir sağlık deposudur.

Hele yoğurda katılıp sade bir makarna üzerine eklenince, kıymalı yumurtaya çok uyumlu bir yoldaş olabilir. Afiyetler olsun.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir