Kızartma Yanında Ne Gider

Kızartma Yanında Ne Gider

Kızartma Yanında Ne Gider

Yemek kültürlerinin değişmez lezzetlerinden birisi olan kızartma çeşitli sebzelerin kızartılması ile oluşur.

Patates kızartması, patlıcan kızartması, biber kızartması gibi birçok kızartma çeşidi hazırlanarak insanların sunularak tüketilir.

Bu kızartma çeşitlerinde en önemli husus şüphesiz yanında tüketilen yemek türleridir.

Ezogelin Çorbası

İnsanların kızartma ile birlikte tüketilen çorbalar lezzetlerin pekişmesi açısından son derece önemlidir.

Kışları ve yazları birlikte tüketilebilen ezogelin çorbası çeşitli kızartmalar ile birlikte servis edilebilir.

Pirinç Pilavı

Kızartmaların yanında ana yemek olarak sunulan yemeklerin başında pirinç pilavı gelir. Baldo pirinç ile birlikte bol tereyağlı hazırlanan pirinç pilavı mükemmel bir uyumu kızartma ile birlikte sağlar.

İçerisinde çeşitli sebzelerinde katılarak farklı bir tat da elde edilebilir. Özenli bir şekilde hazırlanması ve lapa şeklinde olmaması için azami dikkat edilmesi gerekir.

Çoban Salata

Her mevsimde hazırlanarak sunulan çoban salata kızartmaların ağırlığı yanında tüketilebilecek aperatif bir yemek türü olarak ön plana çıkar.

İçerisindeki sebzelerden dolayı vitamin deposu olan çoban salata hazırlanması ve sunulması en kolay olan salata türüdür.

Şakşuka

Kızartmalar için olmazsa olmaz olan yemek türü şakşuka olarak bilinir. Bu kapsamda özenle hazırlanan ve sarımsaklı bir şekilde sosun da oluşturulması ile şakşuka yemeği kızartmalar ile birlikte tüketilmesi en uygun olan yemek türüdür.

İçli Köfte

Kızartmaların yağlı olarak servis edilmesi ile birlikte yanında tüketilecek yemekler kesinlikle hafif bir tür olmalıdır.

Yoğun ve ağır olacağı bilinen kızartmanın yanında sadece ve yoğurt ile birlikte servis edilen içli köfte her zaman sofrada farklı bir tat olarak bulunur.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.