Klasik giyim tarzı nedir ? nasıl olur ve kombinlenir ? Önerileri ve çok daha fazlasını inceledik

Klasik giyim tarzı nedir ? nasıl olur ve kombinlenir ? Önerileri ve çok daha fazlasını inceledik

Klasik giyim tarzı nedir ? nasıl olur ve kombinlenir ? Önerileri ve çok daha fazlasını inceledik

Klasik giyim denilince akla ilk gelen şey sıkıcı iş kıyafetleri oluyor değil mi. Evet aklınıza gelen şey doğru fakat klasik giyimde şöyle bir şey var. Kendi vücut tipinize ve zevkinize göre harika bir kombin oluşturursanız ortaya çok hoş görünüm çıkabilir. Erkekler eskiden ağır renk tonlarını tercih ederlerdi fakat son zamanlar da canlı renkleri tercih eder oldular. Ama erkeklere klasik giyim deyince akıllarına sadece takım elbiseler geliyor. Fakat takım elbiseler dışında uyumlu olarak pantolon , ceket , yelek ve gömlek gibi giyimlerle de kombinler yapabilirsiniz. Burada şunu unutmayın her zaman bedeninizi çok iyi tanıyın ve ona göre elbisenizi seçin.

Uzun boylu erkekler boyuna çizgili olan takımları tercih edebilirler bu sayede boyunuzu daha da çok uzun göstermemiş olursunuz. Ayakkabı seçerken de sivri burun yerine küt burunlu olan ayakkabıları tercih etmeniz gerek.

Kısa boylu olan erkeklerimiz de ince çizgili takımlar tercih etsinler enine çizgili olan takımları tercih etmeyin. Bu sayede boyunuz biraz daha uzun gözükmüş olacaktır. Takım seçimi yaparken de hem düz , hem de tek renk seçim yapmalısınız. Ceketleriniz hiçbir zaman uzun olmamalı ve bele oturan kısa ceketler tercih etmelisiniz. Tabi ceketleriniz üç düğmeli olabilir.

Erkekleri tamamladık sıra geldi kadınlarımıza. Aslında kadınlarımız da seçenek gerçekten çok fazla var. Bayanlar klasik giyim kombininde her zaman şöyle yapıyor klasik bir elbise , ayakkabı ve çanta bu sayede şıklığına şıklık katıyor. İsteyenler de daha rahat olsun diye keten ağırlıklı pantolon , etek ve gömleklerle çok güzel kombinler yapabilirsiniz.

Klasik giyimde pantolon çok önemlidir ve bu yüzden pantolon seçerken fazla kilolu görünmemek ve sık olmak için iyi tercihler yapılmalıdır. Bunun için de terciğiniz her zaman büzgüsüz ve pilesiz olan pantolonlardan yana olsun. Eğer pileli olanları tercih ederseniz bu elbise sizi her zaman göbekli gösterir buna dikkat edin. Kalçaları geniş olan bayanlarımız da o yerlerini kapatmak için geniş paçalı pantolon seçsinler. Yüksek bel pantolon ve gömlek seçin fakat gömleğinizi pantolonunuzun içerisine sokun bu şekilde çok güzel nüans yakalarsınız. Düşük bel pantolon tercih edecekseniz de o zaman bel kısmınızda fazlalık varsa onları kapatmak için tunikleri seçebilirsiniz.

Klasik giyimde en çok tercih edilen bir diğer giyim ise eteklerdir. Etekler her zaman fazla kilonuz varsa onları kamufle eder. Etek seçerken diz hizasında olanları seçin bu şekilde bacaklarınız daha güzel görünür. Boyu kısa olan bayanlarımız uzun etek tercihlerinden her zaman kaçınsınlar.

Klasik giyim tarzı erkek Klasik giyim tarzı nedir

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.