Klavye Nasıl Hızlı Kullanılır

Klavye Nasıl Hızlı Kullanılır

Klavye Nasıl Hızlı Kullanılır

Bilgisayar klavyesini hızlı kullanmak bilgisayar kullanımında size artı sağlamaktadır. Klavyeyi hızlı kullanarak hem işinizi hemen yaparsınız , hem de bilgisayar kullanımından büyük zevkler alırsınız. Klavyeyi hızlı kullanmak için günümüzde kurslar bulunuyor bunun yanı sıra programlar da bulunmakta. Klavyeyi hızlı bir şekilde kullanmak için nazı pratik yöntemler bulunmaktadır.

Bunun için de arkadaşlar ilk olarak ergonomik bir klavyeye ihtiyacınız var. Özellikle dizüstü bilgisayarların bir kısmında ergonomisi yeterli derecede iyi değil bu yüzden zor alışırsınız ama sizler yeni bir ergonomik klavye alarak hızlı yazabilirsiniz. Eğer klavye kullanmayı yeni öğreniyorsanız o zaman kursa gitmeyi tercih edebilirsiniz. Ya da evde klavye kullanım rehberi programlarını kurup oradan da öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarın başında her zaman doğru bir şekilde oturmak ve ellerinizi klavyeye doğru yerleştirmek klavye kullanımınız için olumlu bir etki olacaktır. Her zaman yazı yazarken baş parmaklarınız boşluk ( space ) tuşunun üzerinde olacak şekilde yerleştirin. İlk kez kullananlar varsa hangi tuş nerde biraz zorlanabilirler ama alıştığınız zaman emin olun hangi tuş nerde bildiğiniz için çok hızlı bir şekilde yapacaksınız. Klavye kullanırken mümkün olduğu kadar diğer parmaklarınızı kullanmanızı sizlere tavsiye ederim. Bir de klavye kullanımınızı arttırmak için bir diğer yöntem ise pratik yapmaktır. Yani mümkün olduğu kadar klavyeyi çok fazla kullanama özen gösterin. 1 ay boyunca pratik yaparsanız emin olun çok hızlı bir şekilde klavye kullanmış olacaksınız. İlk başlarda yanlış yazabilir moraliniz bozulabilir ama sabırlı olursanız bunun üstesinden her türlü gelebilirsiniz.

klavye nasıl hızlı yazabilirim

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.